Centrum Veselí zklidňuje, auta mizí. Jak se vám líbí Sokolovská?

Centrum Veselí zklidňuje, auta mizí. Jak se vám líbí Sokolovská?
Foto: Vizualizace: Ateliér Velehradský  /  Sokolovská, jak ji neznáte - Takto bude už brzy vypadat ulice Sokolovská, jedna z klíčových ulic v centru Veselí nad Moravou.
Veselí nad Moravou Zprávy 07 / 10 / 2014

V centru Veselí se pracuje, a pokud to počasí dovolí, dělníci tady vydrží až do poloviny prosince. Zásadní změnou prochází už od srpna ulice Za Poštou a v Sokolovské se dosavadní „režim“ změní úplně. Hotovo by zde mělo být v polovině října s tím, že následující etapa se dotkne změny mobiliáře a výsadby nové zeleně.
Výsledek změn bude nepřehlédnutelný. Ulice se totiž v budoucnu napojí na pěší zónu a jediný průjezd bude možný z části Za Poštou. Z klasické komunikace se tak stane prostor pro pěší, který zůstane dostupný autem jen pro uživatele vnitrobloku.
„Ulice se z obou stran uzavře a zpřístupní pouze pěším. Je to začátek širší pěší zóny, která bude rozvinuta v prostoru náměstí. Průjezd je zachován pouze pro obyvatele vnitrobloku. Zásobování bude probíhat po pěších plochách, které jsou projektovány jako pojízdné a současně zpřístupňující budovy i složkách záchranného systému,“ uvádí architekt Tomáš Velehradský ve vysvětlujícím textu, který radnice doručila všem Veselanům. „Urbanistická studie řešila v koncepční rovině širší část města. Počítala s vyloučením autodopravy z prostoru náměstí a s vytvořením obytného městského prostoru určeného pro lidi. V současnosti řešená první etapa je již konkrétní projekt navazující na tento záměr. V ulici Sokolovské je dopravní problém v napojení na Masarykovu třídu - toto místo je z dopravního hlediska nevyhovující a muselo být uzavřeno. A protože ulice bude napojena na čistě pěší prostor náměstí, je v ní zachován pouze průjezd z části Za Poštou a do vnitrobloku a jinak je celý prostor soustředěn na pěší ve vazbě na komerční parter ulice.“

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace