Čerpadlář pomohl poslat gaunera do policejní sítě

Čerpadlář pomohl poslat gaunera do policejní sítě
Foto: Policie ČR  /  Takto zachytila přepadení průmyslová kamera umístěná v prostorách čerpací stanice.
Staré Město Zprávy 25 / 10 / 2012

Už podruhé pohlédl smrti do tváře! Ale stejně jako před pěti lety Martin S. zachoval klid Angličana a opět se výrazně podílel na dopadení maskovaného lupiče, který s pistolí v ruce přepadl čerpací stanici ve Starém Městě. Dvaadvacetiletý loupežník ze Zlínska do čtyřiceti minut skončil v policejní síti, koleduje si až o deset let za mřížemi.
„Už když se objevil a měl zahalený obličej, bylo jasné, že jde o přepadení. Koukaly mu jen oči, nos a přes hlavu měl staženou kapuci. Ale strach jsem neměl, byl jsem relativně v klidu,“ říká jakoby nic přepadený Martin, který tváří v tvář ozbrojenému lupiči nestál poprvé. Premiéru si odbyl před pěti lety, kdy dokonce pachatele povalil na zem, zadržel a předal do rukou policie. Jenže v pondělí krátce po jedenácté hodině večerní byla situace odlišná... „Lupič měl tehdy v ruce maketu pistole, což bylo jasné na první pohled. A tak jsem jej bez problémů zpacifikoval,“ vzpomíná robustní muž. „Ale teď jsem si riskovat netroufl, už to nebyla taková sranda, pistole vypadala jako pravá. A tak jsem raději vysázel požadované peníze a věřil, že nezmáčkne spoušť,“ dodává.
A tipoval správně. Jakmile lupič sebral peníze, nasedl do auta a zmizel. Jenže Martin se jej vydal pronásledovat. „Jel směrem na Brno, ale v místě, kde se stará silnice napojuje na obchvat, mi zmizel. Už jsem neviděl, jestli to točil na Kunovice, nebo pokračoval na Buchlovice. Ale aspoň jsem si zapamatoval značku, kterou jsem i s popisem vozu předal policii,“ prozradil čerpadlář, který tak měl lví podíl na bleskurychlém dopadení pachatele.
Z lupu se totiž radoval sotva 45 minut. Jeho dobrodružná výprava skončila v Napajedlech, kde si podezřelého vozu odpovídajícího popisu všimla policejní hlídka. „Když jej v ulicích města zastavili, za volantem seděl mladý muž, který měl na sedadle spolujezdce odloženou mikinu a pod ní nabitou plynovou pistolu s dalšími náboji a několik bankovek,“ prozradil Aleš Mergental, tiskový mluvčí uherskohradišťské policie. Mladík samozřejmě skončil v poutech a dechová zkouška navíc potvrdila, že má v sobě 0,67 promile alkoholu.
Dvaadvacetiletého mladíka s doposud čistým trestním rejstříkem odvezli na policejní služebnu v Uherském Hradišti. „Z ukradených peněz utratil pouze část, když po loupeži potřeboval dotankovat benzín. Za trestný čin loupeže mu hrozí až deset let vězení, za řízení v opilosti pak ještě pokuta do dvaceti tisíc korun a roční zákaz řízení,“ uvedl Mergental, který vyzvedl roli odvážného Martina. „Po přepadení jsem zvažoval, jestli nezměním zaměstnání, ale ráno už to bylo pryč. Hlavně jsem rád, že pachatele chytili,“ svěřil se hrdina, který se mimochodem hlásil k policii. Ale nepochodil. Kdo ví, třeba má teď dveře otevřené...

autor: PETR ČECH
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace