Charita učí skypovat

Charita učí skypovat
Foto: il.
Uherskobrodsko Zprávy 29 / 12 / 2010

Uherskobrodská Charita chystá v novém roce kromě rekonstrukce kuchyně nebo pořízení nových vozů i vylepšení už zavedeného projektu, který se zaměřil na zvýšení počítačové gramotnosti penzistů.
„Dnes už i senioři chtějí komunikovat přes chat. Spojení tak navazují například s vnuky, kteří žijí v zahraničí. Právě proto začal náš IT pracovník s těmito kurzy,“ vysvětluje Petr Houšť, ředitel uherskobrodské Charity. Má to však háček, chybí přenosné počítače. „Rádi bychom tyto semináře vedli i v dalších našich zařízeních v okolí. Bez notebooku to ovšem nejde a své pořád půjčovat nemůžeme,“ uvedl ředitel. Kromě počítačů však chybí i speciálně upravené vozy. „Pomocí dalšího projektu bychom chtěli získat finance na vozy, se kterými bychom mohli převážet lidi na vozíčku. Neustále je stěhovat z vozíku do auta a zpět, to není ani pro klienty ani pro naše zaměstnance nic jednoduchého,“ ví Houšť. Podle něj se však také občas setkává s názorem, že charita rozhazuje peníze.
„Někdy si lidé myslí, že když jsme Charita, tak bychom měli asi jezdit ve starých škodovkách. Jenže my potřebujeme obsluhovat i hůře dostupné oblasti a vysvětlujte pak babičce na kopanicích, že ji k doktorovi neodvezete, protože stará škodovka nenastartovala,“ vyvrací ředitel názor, že Charita musí skromně využívat jen starých a odložených věcí.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace