Chátrající hřiště čeká na dotaci

Chátrající hřiště čeká na dotaci
Staré Město Zprávy 29 / 10 / 2015

Léta chátrajícímu, popraskanému asfaltovému hřišti na sídlišti Michalská ve Starém Městě se blýská na lepší časy. Radnice jej zařadila do výhledu investičních akcí a zároveň se poohlíží po vhodné dotaci na jeho rekonstrukci.
„Hřiště v horším stavu ve městě nenajdete, léta do něj radnice neinvestovala ani korunu a podle toho taky vypadá,“ uhodila hřebíček na hlavičku jedna z maminek. Kdy se její, ale i další děti dočkají nápravy, zůstává otázkou.
„Už máme na stole výsledky průzkumu mezi obyvateli ulice, které nejsou jednoznačné. Respondenty je možné rozdělit na tři skupiny - hřiště opravit, je dostačující a je mi to jedno,“ prozradil Josef Bazala, starosta Starého Města. Kdo bydlí dál od hřiště, trvá na opravě, kdo blíž, je opatrnější. Obává se totiž zvýšeného hluku. „Lidé ale hřiště nepovažují za zásadní problém a taky se shodují, že je důležité zachovat jeho výškovou polohu. Když je zasazené mezi svahy, děti se cítí bezpečně,“ podotkl starosta, který si dokáže představit proměnu stávajícího asfaltového plácku ve víceúčelové hřiště na kopanou, tenis nebo hokejbal.
Radnice však vyčká na vhodný dotační titul, na který se pokusí rekonstrukci hřiště „ušít“.

TOPlist