Chce to změnu, Ostrožané mají podobné logo jako Litovel

Chce to změnu, Ostrožané mají podobné logo jako Litovel
Foto: Město Litovel  /  Logo Litovle je takřka totožné s Uherským Ostrohem.
Uherský Ostroh Zprávy 15 / 06 / 2021

Uherský Ostroh usiluje o změnu loga města. Jenže první pokus skončil nezdarem, když devítičlenná porota složená ze zástupců města a odborníků nevybrala ani jeden ze 74 návrhů. Zastupitelé totiž odmítli vyhlásit veřejnou zakázku, takže se soutěžilo úsporněji na designerském webu. Přihlášené návrhy však nenadchly.

A tak nakonec nejspíš dojde na grafický souboj. „Zastupitelé už jednou zavrhli vyčlenění finančních prostředků na soutěž o nový vizuální styl města, ale třeba je napodruhé přesvědčíme, že je to jediná cesta, jak získat odpovídající návrh loga a prohloubit identitu města zejména v oblasti propagace, cestovního ruchu, ale také jako instituce,“ věří Vlastimil Petřík, starosta Uherského Ostrohu.

Logem města je aktuálně brána ze čtverečků, které Ostrožané používají od roku 2014. Jenže takřka identické má i město Litovel. „Už jsme byli několikrát upozorněni, že dochází k záměně měst, což je problém. I když jsme s logem přišli jako první, nemáme jej nikde zaregistrované, takže usilujeme o jeho modernizaci. Ale bez peněz to asi nepůjde,“ říká starosta s tím, že vypsání veřejné soutěže a odměn pro kvalitní designery přijde odhadem na 500 tisíc korun. „Jakmile vybereme logo, odvodíme od něj důstojnější a reprezentativnější vizuální prezentaci města, která aktuálně pokulhává. Nejsme na první pohled identifikovatelní,“ vysvětlil Petřík.

Nové logo by se mělo objevit na úředních listinách, propagačních materiálech, ale i turistických suvenýrech.

Tagy článku

TOPlist