Chodci zůstávají v ohrožení...

Chodci zůstávají v ohrožení...
Stříbrnice Zprávy 30 / 05 / 2011

Obyvatelé Stříbrnic stále riskují vlastní zdraví, jejich bezpečnost je dnes a denně ohrožena. V zúženém profilu silničního průtahu obcí totiž chybí chodník a doprava je stále hustější. Jenže pro obec zůstávají dotace už čtyři roky nedobytnou tvrzí... Uspějí na podzim?
„Chodník potřebujeme jako sůl, je to největší problém a jedna z obecních priorit. Lidé chodí po silnici, na záda jim „funí“ kamiony. Aktuální stav je neudržitelný,“ uvedl Petr Matoušek, starosta Stříbrnic.
Asi dvě stě metrů dlouhý úsek silnice trápí Stříbrnické už několik let, potřeba jeho „řešení“ vyvstala a stupňuje se s rostoucí hustotou dopravy. „Hlavně kamionů neustále přibývá, řidiči si tudy zrychlují cestu na Kyjov,“ říká Matoušek.
Obec už připravila projekt, který počítá i s opravou kanalizace, ale bez dotace se nepohne z místa. Akce si totiž vyžádá bezmála pět milionů korun. „Únorové výzvy byly odsunuty na podzim, takže musíme znovu vydržet a doufat, že uspějeme. Jinak zase zkusíme štěstí v únoru, nic jiného nám ani nezbývá,“ posteskl si starosta. V podhůří Chřibů už to znají, o dotaci žádali opakovaně. „Snad bude platit do třetice všeho dobrého,“ přeje si Matoušek.
I když samotná vozovka není ve špatném stavu, z hlediska bezpečnosti chodců je rekonstrukce nezbytná. Vždyť je třeba jedinou spojkou na fotbalové hřiště, které bývá často dějištěm společenských a kulturních akcí.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace