Chopí se v Tučapech otěží bratři Elisové?

Chopí se v Tučapech otěží bratři Elisové?
Foto: sal  /  Sourozenci Petr (vlevo) a Pavel Elisovi kandidují na starostu Tučap.
Tučapy Zprávy 25 / 09 / 2018

Rarita v Tučapech! Výsledky voleb katapultovaly do čela obce „bratry v triku“. Starostou je Petr Elis, místostarostou jeho o dva roky mladší bratr Pavel. Ano, i tak možná skončí říjnové komunální volby v malé obci v podhůří Chřibů. I když sourozenci figurují jako lídři na dvou odlišných kandidátkách, nejsou rivalové…
„Taky už mě to napadlo, bylo by to určitě zajímavé. Ale osud obce je v rukou voličů,“ uvedl s úsměvem sedmačtyřicetiletý Pavel Elis, lídr Hasičů Tučapy, pro kterého jde o novou roli. Před čtyřmi roky byl na kandidátce Strany nezávislých, kterou vedl a stále vede jeho bratr. „Na roli starosty jsme samozřejmě připravení, jinak bychom do toho ani nešli. V Tučapech zatím vždycky platilo, že kdo získal nejvíc preferenčních hlasů, byl kandidátem na starostu číslo jedna,“ prohlásil Petr Elis, který už si starostování vyzkoušel. Obci vládl v letech 2006 až 2014. I když před čtyřmi lety znovu vyhrál, o kancelář starosty přišel. Starosta v rodině ale zůstal. Jeho bratr se totiž stal starostou místních hasičů.
I proto jde nově „proti“ bratrovi. „Hasiči v obci vždycky kandidovali, takže nebylo co řešit. Asi by si lidé ťukali na čelo, kdybych jako starosta hasičů nekandidoval za hasiče,“ říká Pavel Elis, který je povoláním stavbyvedoucí. Jeho o dva roky starší bratr vlastní v Tučapech autoservis. „Jdeme do „války“ na stejné straně barikády. Za uplynulé volební období se v obci příliš neudělalo, což chceme změnit, vrátit se k budování a opět v obci oživit obchod,“ uvedl bývalý starosta obce, která má pouhých 246 obyvatel. I proto je odkázána vesměs na dotace. „Do klína však žádné obci samy nespadnou,“ zdůraznil Pavel Elis.
V obci se o hlasy voličů poperou čtyři strany a hnutí, vedle Elisů a spol. ještě Protisile a Pro Tučapy.

TOPlist