Chtějí obnovit přechod

Chtějí obnovit přechod
Foto: zde  /  Schází jim přechod - Přibližně v místě kam směřuje šipka byl ještě nedávno přechod pro chodce. Nyní místo pro přecházení schází.
Vnorovy Zprávy 05 / 11 / 2009

Umožnit bezpečněji přecházet přes silnici první třídy v centru své obce chce vedení vnorovské radnice. Snaží se proto obnovit přechod pro chodce, který byl poblíž velmi frekventovaného místa. S tím však nesouhlasí Jihomoravský kraj, který poukazuje na posudek policistů, kteří jej pozitivně nehodnotili.
„Přechod byl zrušen na základě podnětu Policie České republiky, která jej doporučila odstranit pro nedostatečné rozhledové poměry. Pokud totiž řidiči jeli ve směru od Veselí nad Moravou, byl přechod těsně za horizontem, a řidiči na něj tak do poslední chvíle neviděli. Odstraněn byl tedy z důvodu bezpečnosti silničního provozu,“ uvedl Zdeněk Repík z oddělení pozemních komunikací odboru dopravy Krajského úřadu v Brně.
Starosta Vnorov Antonín Gazárek si je vědom toho, že přechod nebyl dobře viditelný. Nicméně přechod buď na stejném či nedalekém místě od původního přechodu je podle něj nutný. „Občané naší obce jej často využívali, neboť ležel v těsné blízkosti pošty. Tím, že se přechod zrušil, nedošlo k tomu, že by lidé přestali silnici přecházet, ale chodí nyní mimo něj, což je možná ještě nebezpečnější,“ upozornil starosta.
Obec proto nyní zvažuje kam případně přechod posunout, aby byl bezpečný, ale zároveň lidé nemuseli někam příliš daleko zacházet, protože v takovém případě by hrozilo, že by jej občané Vnorov ani nezačali využívat.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace