Chtějí tělocvičnu

Chtějí tělocvičnu
Louka Zprávy 03 / 02 / 2009

Postavit chybějící halu chce vedení radnice v Louce. Tělocvična totiž v této horňácké vsi pořádně chybí, a to jak školákům, tak i rostoucímu počtu sportovních klubů. Hala by měla vzniknout brzy, jako součást zamýšlené rekonstrukce základní školy, která je již v havarijním stavu.
„Rekonstrukce základní školy je pro nás jednou z priorit nejen letošního roku, ale i následných let. Je tam totiž potřeba vyměnit okna, dveře, izolaci, střechu a také rekonstruovat sociálky,“ uvedla starostka Louky Anna Vašicová, podle níž je současně s tím potřeba vyřešit i problém krytého sportoviště.
„Od jara do podzimu a při vhodném počasí mohou učitelé s dětmi samozřejmě využívat venkovní prostory. Když to však počasí neumožňuje, musejí se uskrovnit v provizorním sportovním sálku, který byl vytvořen uměle z jedné ze tříd. Ideální řešení to rozhodně není a nelíbí se to příliš ani hygienikům. Chceme proto postavit tělocvičnu, která by byla v dopoledních hodinách určena pro školáky a odpoledne pro širokou veřejnost,“ přiznala starostka.
Nová hala by přitom neměla mít problém s hledáním vhodného pozemku. Dostatečný prostor se totiž nachází hned v sousedství školy směrem k potoku. Potíže ovšem může vyvolat finanční otázka. „Revitalizace základní školy a výstavba tělocvičny by si měla vyžádat náklady v odhadované výši asi padesáti milionů korun,“ sdělil členům zastupitelstva místostarosta obce Radim Buzík.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace