Chtějí zabránit vymírání

Chtějí zabránit vymírání
Moravský Písek Zprávy 06 / 05 / 2009

Téměř tři desítky nových stavebních parcel určených pro mladé lidi chce vytvořit v teritoriu své obce Moravský Písek. Jedna z lokalit je umístěna přímo ve středu obce, a tak starosta nemá obavu, že by o pozemky nebyl zájem. Na přespolní se prý zřejmě asi nedostane. Cílem je zastavit pokles počtu obyvatel, který je v obci způsoben zejména přirozenou mortalitou.
„Právě dáváme dohromady projektovou dokumentaci na zasíťování území. Na novou výstavbu rodinných domů máme vytipované dvě lokality, na kterých vlastníme všechny pozemky. Tím se to celé usnadňuje,“ vysvětlil starosta Moravského Písku Jan Tihlařík.
Novými lokalitami jsou Modrý mlýn a Nedakoničky. Prioritou bude přitom zasíťování prvně jmenované lokality. „Modrý mlýn leží přímo ve středu obce v blízkosti mateřské školy, kde by mělo vzniknout deset stavebních míst, každé s průměrnou plochou 650 m2. Je to atraktivní lokalita, a proto budeme mít k zájemcům nastavené určité podmínky. Tou první bude, že stavba bude muset stát do dvou let, a druhou, že zde nebudou žádné rovné střechy, jen sedlové,“ zdůraznil starosta.
Lokalita Nedakoničky, nacházející se na okraji Moravského Písku ve směru na Polešovice, bude ukryta za protipovodňovým valem, takříkajíc na zelené louce. „Prostor tam je pro pro sedmnáct rodinných domů s průměrnou plochou 550 m2. Tato lokalita je ovšem pro nás až druhořadá. Prioritní je Modrý mlýn, kam nyní budeme shánět finance na všechny nezbytné sítě,“ doplnil starosta.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace