Cizinci obdivovali školu v Brodě

Cizinci obdivovali školu v Brodě
Uherský Brod Zprávy 07 / 06 / 2010

Téměř čtyřicet zahraničních návštěvníků z pěti evropských zemí hostila uherskobrodská Základní škola z Mariánského náměstí. Zapojila se totiž do programu Comenius, v jehož průběhu účastnící představují své země a aktivně prohlubují znalosti jazyků.
„Aktivity ve škole měly formu pracovních dílen, zaměřených na výtvarnou výchovu, hudební výchovu, matematiku a angličtinu. V muzeu se naši žáci společně s hosty zaměřili na osobnost Komenského. Naši žáci zvládli uspořádat i komentovanou prohlídku města v angličtině,“ sdělila Jitka Hudečková, zástupkyně ředitele.
Žáci z brodské školy se představili jako zdatní průvodci a připravili dětem a učitelům z Belgie, Francie, Španělska, Německa a Litvy pestrou ukázku regionu. Skanzen v Modré, zámek v Buchlovicích, oběd u vlčnovského krále, přijetí na radnici, exkurze v pivovaru. O tom všem budou mladí Evropané doma vyprávět. „Jedna z akcí byla i zaměřená na poznávání regionu. Žáci například prezentovali typickou regionální kuchyni a připravili národní jídla,“ Hudečková.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace