Covid-19 má kantor a student, třída je v karanténě

Covid-19 má kantor a student, třída je v karanténě
Foto: www.sosgsm.cz  /  Studenti, navštěvující školu na Mojmíře, se po týdnu vesměs vrátili do školních lavic. V karenténě už zůstává jen jedna třída.
Staré Město, Uherské Hradiště Zprávy 14 / 09 / 2020

Život na SOŠ a Gymnáziu ve Starém Městě ochromil koronavir! Trasování hygieniků totiž dohnalo jednoho z kantorů, kterému vyšel pozitivní test na covid-19. V karanténě skončilo 23 členů pedagogického sboru, včetně ředitele Bedřicha Chromka. Všichni jsou však negativní. Takové štěstí ale neměl jeden ze studentů.

„Pozitivní učitel byl před zahájením školního roku na poradě s vedením, karanténa tak postihla třiadvacet kantorů včetně mistrů odborného výcviku. Jelikož většina učí na odloučeném pracovišti na Mojmíru v Uherském Hradišti, školu jsme po dohodě s hygieniky a ministerstvem školství na týden zavřeli,“ informoval Bedřich Chromek, který společně se všemi zástupci skončil rovněž v karanténě.

Výuku ve Starém Městě tak řídil z obývacího pokoje. „Zaplať pánbu je to za námi, bylo to opravdu náročné. Každý den jsem měl snad stovku telefonátů. Ale s kolegy jsme to zvládli,“ uvedl ředitel, který z preventivních důvodů ihned nařídil nošení roušek na půdě školy a v úterý se podrobil testování. Stejně jako ostatní kantoři v karanténě. „Všichni jsou negativní. Bohužel ale pozitivní test vyšel jednomu ze studentů. Jeho třída tak skončila v karanténě, jako rizikový kontakt hygienici vyhodnotili i jednu z učitelek,“ prozradil Chromek.

Aktuálně je tak na hradišťském Mojmíru v karanténě jedna třída, jedna učitelka a dva mistři odborného výcviku. Ostatní se už vrátili za katedru. „S absencí tří až pěti kantorů si poradíme, prostě půjdu taky učit. Když ale chybí třiadvacet, jsme bezmocní,“ poznamenal ředitel s tím, že od pondělí 14. září se už s výjimkou třídy v karanténě normálně učí. Život na škole se tak pozvolna vrací do starých kolejí. Její vedení jen doufá, že druhý test u zbytku třídy na covid-19 vyjde negativně a studenti se ve středu vrátí do školních lavic.

Tagy článku

TOPlist