Cvičení vystřídaly večírky. Lidé si stěžují

Cvičení vystřídaly večírky. Lidé si stěžují
Foto: ilustr.
Popovice Zprávy 26 / 10 / 2012

Stížnosti obyvatel s největší pravděpodobností definitivně odpískají provoz posilovny v Popovicích. Stále častěji se totiž stává terčem mládeže, která místo pohybu a cvičení dává přednost zábavě, která se ani za mák nelíbí sousedům. Obec situaci intenzivně řeší.
„Máme na stole tři stížnosti, zejména na hluk a na parkování osobních aut, která bránila průjezdu,“ potvrdila Jitka Nováková, starostka Popovic.
Budova posilovny, bývalé holírny, je ve vlastnictví obce. Před lety sloužila jako klubovna pro sdružení Sportstudio, které za peníze z vlastních aktivit - taneční zábavy, sběr železa - zakoupilo pár posilovacích strojů. Jenže dnes už je sdružení neaktivní a prostory byly nevyužívané. „Asi před rokem o posilovnu projevilo zájem několik mladších kluků, kteří chtěli chodit cvičit. Když členové sdružení nebyli proti, měli dveře otevřené. Ze začátku to fungovalo, ale postupně se zde začaly scházet i jiné osoby, kterým zjevně nejde o pohyb, ale spíš o zábavu,“ říká Nováková.
O ukončení činnosti posilovny se možná postará i nezájem místních a stav objektu. „Zařízení má samozřejmě primárně sloužit místním, jenže v poslední době se jedná spíše o mládež z okolních obcí. Objekt navíc vzhledem ke svému stáří volá po celkové rekonstrukci,“ poznamenala první žena Popovic. I když zároveň přiznává, že oprava je otázkou financí, kterých obec nemá nazbyt.
A tak aktuálně zpracovává nový provozní řád, který určí přesná pravidla fungování. „Určíme, kdo, kdy a jakým způsobem bude posilovnu navštěvovat a jakým způsobem se zajistí údržba. Provoz i úhradu energií doposud platilo sdružení, které mělo posilovnu ve výpůjčce. Když je už ale nečinné, je nutné režim změnit,“ dodává Nováková. Když se i pak objeví další opakované stížnosti, obec zařízení nadobro uzavře.

autor: PETR ČECH
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace