Cyklista se s podruhé narodil. Život mu zachránil lékař z Vyškova
Foto: iDobryDen.cz
Obrovské štěstí měl jedenapadesátiletý cyklista, který se prakticky podruhé narodil. Když jej totiž při jízdě mezi Vlčnovem a Dolním Němčím postihla náhlá nevolnost a srdeční zástava, ze spárů smrti jej zachránil náhodný svědek, kterým byl lékař z Vyškova.
Operátorky Zdravotnické záchranné služby na místo okamžitě vyslaly dvě posádky, včetně jedné s lékařem z Uherského Brodu. „Už během jízdy záchranáři obdrželi od operačního střediska informaci, že náhodný svědek události už zahájil laickou resuscitaci pacienta. A byla velmi kvalitní, svědkem byl totiž Igor Zukal, záchranář a majitel společnosti ve Vyškově, která se zabývá přepravou pacientů,“ potvrdila Gabriela Netopilová Sluštíková, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje.
Záchranáři si po příjezdu převzali pacienta do péče. Po defibrilaci a podání medikamentů u něj obnovili srdeční činnost. „Lékař jej následně uvedl do umělého spánku, napojil na umělou plicní ventilaci a po natočení EKG jej posádka transportovala na angiolinku Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně,“ dodala mluvčí.