Cyklisté snad zmizí z cest

Cyklisté snad zmizí z cest
Foto: fab  /  Z Újezdce se dá už jet na kole bezpečně. Na příští rok se plánuje stezka v opačném směru. K Havřicím (na snímku)
Újezdec u Luhačovic Zprávy 08 / 12 / 2009

Další nebezpečný úsek silnice už dubluje i cyklostezka. Tentokrát se jedná o část mezi Újezdcem a Polichnem. Vždyť jen za posledních pár let se tu staly minimálně tři smrtelné nehody. Jednou z nich byl přitom střet s cyklistou. Další je zase pořád v živé paměti. Traverzy na vozíku ukončily lidský život jen před pár týdny. I proto je dobře, že se cyklisté tomuto úseku už můžou vyhnout obloukem. Kaňkou zatím je, že stezka ústí do dalšího nebezpečného místa. A dokud ji Luhačovice nedokončí, nezbývá než doufat, že budou všichni dostatečně opatrní a nestane se neštěstí.
„Stezka do Polichna je již takřka dokončená. Jezdit se po ní může již nyní, já sám jsem po ní jel již minimálně třikrát. Pokud ji budeme slavnostně otvírat, tak snad až příští rok,“ prozradil Pavel Josefík, místostarosta Uh. Brodu. Je pravděpodobné, že na jaře proběhne společné otevření s dalšími hotovými stezkami v okolí.
„Také přemýšlíme, že bychom to mohli zkoordinovat. Na tyto akce jezdí zástupci z pražských institucí, tak ať nemusejí jezdit pořád,“ vzal to prakticky Josef Bartoš, starosta Šumic, kde dokončili stezku k Nezdenicím. Další hotový úsek je z Prakšic k Uh. Brodu a z Luhačovic do Biskupic.
„Součástí cyklostezky jsou i dvě odpočívadla včetně laviček. Mimo laviček a stolku by tam měla být například i panoramatická mapa či další infomateriály,“ prozradil Josefík. Mapa by měla být umístěná vedle kapličky s výhledem na Karpaty. Než se však ke stezce cyklisté dostanou, musí překonat tankodrom u kostela v Újezdci.
„Opravu této komunikace včetně dalších dvou vedlejších ulic už máme vyprojektovanou. Realizace je však otázkou peněz a politických priorit,“ připustil místostarosta. 

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace