Cyklistova duše trpí, vandalové ji nešetří

Cyklistova duše trpí, vandalové ji nešetří
Foto: sal
Uherské Hradiště Zprávy 11 / 07 / 2018

Vandalové řádí v Uherském Hradišti, terčem jejich útoku se pravidelně stávají veřejné pumpy pro cyklistovu duši. Kolaři se aktuálně nedočkají vzduchu do pneumatik na Moravním náměstí, pumpa totiž už více než měsíc postrádá „šlaušek“… Radnice věří, že ji brzy zprovozní.
„Je to smutné, nechápu, co je to za zábavu. Kdo pumpu zničil, si asi neuvědomuje, že jednou ji může potřebovat. Ale zároveň mě zaráží nezájem města, copak je tak těžké hadičku vyměnit?“ diví se Tomáš Zálesný, jeden z cyklistů projíždějících kolem rozbité pumpy. „Nejde jen o hadičku, ale poškozená je celá pístnice, kterou je nutné vyměnit. Náhradní díl jsme ihned objednali, ale bohužel neovlivníme dodací lhůty výrobce. Nová pístnice s hadicí přijde na čtyři tisíce korun, jakmile přijde, pumpu zprovozníme,“ reagoval Jan Pášma, mluvčí uherskohradišťské radnice.
Veřejné pumpy ve městě podle něj vandalové ničí opakovaně, opravy přitom vysávají z rozpočtu tisíce korun ročně. Ve Štěpnicích třeba nenechavci několikrát do měsíce seberou hlavici k huštění, která se nasazuje na ventilek kola… „I když nejde o nijak finančně významnou škodu, bezohledné chování lidí je neomluvitelné,“ říká Pášma, podle kterého se radnice snaží o co nejrychlejší nápravu, ale vyřešení problémů do několika hodin nezaručí. „Správa a údržba města se potýká s množstvím jiných problémů, které vyžadují urgentní řešení a je nutné je upřednostnit před opakovanou opravou veřejné pumpy, která je ničena záměrně,“ prohlásil mluvčí radnice.

TOPlist