David Šimon je možná obětí justičního omylu!

David Šimon je možná obětí justičního omylu!
Foto: ilustr. web
Uherské Hradiště Zprávy 26 / 12 / 2016

David Šimon z Uherského Hradiště, který si ve Valdicích odpykává 20,5 roku za brutální vraždu seniora ve Slopném, je možná obětí justičního omylu! Aspoň podle facebookové komunikace a výpovědi svědkyně Kateřiny O., která u Krajského soudu ve Zlíně potvrdila, že v době vraždy byla s odsouzeným…
„Nové důkazy jednoznačně potvrdily důvody obnovy řízení. Je totiž vyloučené, aby můj klient byl na místě vraždy. Je pro mě proto zklamáním, že soud našemu návrhu nevyhověl už dnes,“ reagoval po čtvrtečním soudním jednání Vít Burša, obhájce odsouzeného. „Soudu jsme navíc předložili posudek znalce z oboru IT komunikace, který potvrdil, že na Facebooku není možné měnit obsah nebo datum,“ dodal Burša.
Soud si však ještě vyslechne další svědky, kteří s Šimonem v době vraždy rovněž komunikovali přes Facebook. Předseda senátu Jaromír Koudela zároveň vyčkává na vyjádření americké společnosti Facebook, která má potvrdit, že s facebookovou komunikací skutečně nikdo nemanipuloval. Je z ní totiž nezpochybnitelné, že Šimon si s dívkou psal v době od 19.15 do 19.30 a domluvili si schůzku.

VÍCE ČTĚTE V ÚTERNÍM VYDÁNÍ NEBO PLACENÉ VERZI TÝDENÍKU DOBRÝ DEN

banner
TOPlist