Děravé popelnice na bio odpad vyvolaly poprask

Děravé popelnice na bio odpad vyvolaly poprask
Foto: Ilustrační foto: web  /  Perferované nádoby na bio odpad je současný standard, původní bez děr se už nevyrábí.
Staré Město Zprávy 15 / 11 / 2023

Když vyfasují nové nádoby na bio odpad, nevěří vlastním očím. Po bocích jsou perforované. Radnice ve Starém Městě už registruje první stížnosti obyvatel, kterým dírami vytékající kvasící odpad způsobuje nepříjemné problémy. Jenže příliš nezmůžou, původní popelnice se už totiž nevyrábí.

„Máme úplně zničenou dlažbu. Šla jsem si stěžovat na odbor, ale úřednice mi řekla, že jiné nemají, že s tím nic neudělá,“ kroutí hlavou jedna z rozhořčených obyvatelek.

Kde je zakopaný pes?

Popelnice nejsou majetkem města, to si je pouze pronajímá od odpadových společností a bezplatně je poskytuje občanům. „O problému víme. Když jsme do firmy volali, dostalo se nám odpovědi, že jde o standardní vyráběné nádoby na bio odpad, které distribuují do všech měst o obcí. Původní bez děr se už nevyrábí,“ reagoval na dotaz DOBRÉHO DNE Martin Zábranský, starosta Starého Města, který však z novinky rovněž není nadšený. „Hlavně v letních měsících je člověk rád, že je popelnice zavřená, je to někdy síla. Vždyť třeba posečená tráva pozvolna vypouští šťávy, zahnívá, kvasí a vytváří výluh, který samozřejmě dírami vyteče. Je to nešťastný nápad, postrádám logiku,“ diví se starosta.

Ve Starém Městě se navíc popelnice na bio vyváží jednou za čtrnáct dní, kdy už odpad dokáže „zázraky“. Radnice tak očekává, že počet stížností půjde nahoru. „Nové popelnice nemají všichni občané, většina má stále původní. Až se jim rozbijí, dostanou zdarma nové - perforované,“ poznamenal Zábranský, podle kterého si autor nového nápadu nejspíš spletl popelnici s kompostérem… „Uvidíme, počkáme na další reakce. Dodavatel tvrdí, že má pozitivní zkušenosti,“ dodal starosta.

Tagy článku

TOPlist