Deset let „slouží“ na stejném místě. A řidiči mu mávají

Deset let „slouží“ na stejném místě. A řidiči mu mávají
Uherský Ostroh Zprávy 19 / 08 / 2013

Kdo by si toho nevšiml? Při výjezdu z Uherského Ostrohu do Veselí, přímo u levé krajnice, stojí a přísným pohledem si vás den co den měří dopravní policista. Vtip je v tom, že jde o maketu muže v životní velikosti a na české poměry je tam nezvykle dlouho. Aniž by maketu někdo poničil nebo rovnou ukradl, na svém místě stojí už bezmála deset let.
„Pokud mám správné informace, jinde v regionu už žádný jiný plastový policista nestojí,“ usmívá se Aleš Mergental, mluvčí hradišťské policie. „Toho na cestě z Ostrohu si měl pořídit opodál sídlící podnik Jednoty. Maketu tam nainstalovali proto, aby řidiči projížděli kolem pomaleji a zaměstnanci měli bezpečnější výjezd od firmy. Teď už je tam značka sedmdesát kilometrů za hodinu.“
I když policie podobné aktivity firem vítá, samotná maketa pojistkou ke snížení rychlosti není. „Je možné, že někteří řidiči zpomalí, ale jistota to není,“ podotkl mluvčí Mergental.
Mimochodem, podobnou maketu policisty nebo i policistky lze koupit i na internetu. Pro umístění k silnici je ale nutné zažádat příslušný silniční úřad o zvláštní užívání komunikace.
„Policie se pak k tomu vyjadřuje z pohledu bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,“ podotkl Aleš Mergental s tím, že nehody mezi Ostrohem a Veselím bývají, jenomže spíš při průjezdu levotočivou zatáčkou ve směru od Veselí nad Moravou.

TOPlist