Do školy už nezateče, získá nový kabát

Do školy už nezateče, získá nový kabát
Staré Město Zprávy 12 / 07 / 2018

I když letní prázdniny startují už za devatenáct dní, základní škola ve Starém Městě neosiří. Školáky jen vystřídají stavaři, kteří se pustí do rekonstrukce objektu, v němž se učí psát a počítat prvňáčci. Akce přijde na 11,1 milionu korun.
Stavební práce se rozjedou s příchodem letních prázdnin a skončí posledního září. „Věřím, že obnovu vnitřních prostor stihneme do zahájení nového školního roku. Největším rizikem nedodržení termínu je výroba oken přes letní prázdniny,“ uvedl Josef Bazala, starosta Starého Města.
Investice představuje zateplení fasády, stropu, výměnu oken, rekonstrukci střechy, sanaci vlhkosti, novou plynovou kotelnu a vzduchotechniku. Největší problémem je podle starosty střecha. „I když se rekonstruovala před patnácti lety, použil se špatný materiál, takže do objektu zatéká. Vyměníme i některé krovy,“ potvrdil Bazala.
I když projekt přijde na 11,1 milionu korun, radnice tak hluboko do pokladny nesáhne. Získala totiž třímilionovou dotační injekci ze Státního fondu životního prostředí. Za energie ušetří třicet procent nákladů.

TOPlist