Dobrá zpráva: bazén zůstane otevřen

Dobrá zpráva: bazén zůstane otevřen
Veselí nad Moravou Zprávy 08 / 08 / 2010

V parných letních dnech je to dobrá zpráva pro příznivce plavání. Koupaliště ve Veselí nad Moravou neomezí plánovaná rekonstrukce, město na ni nezískalo dotaci z ministerstva pro místní rozvoj. Akce tak bude hrazena z městského rozpočtu a časově nebude limitována.
V praxi to znamená, že plavecká sezona bude ve Veselí pokračovat až do konce prázdnin a omezit ji může jen počasí. Podle původních plánů měli 16. srpna nastoupit řemeslníci a ze dvou bazénů měl zůstat otevřen jen ten menší, dětský. „Omezený provoz nakonec nebude,“ potvrdil starosta Veselí nad Moravou Jaroslav Hanák. „Optimisticky jsme si připouštěli variantu, že můžeme získat pětimilionovou dotaci. Bez ohledu na počasí jsme plánovali začátek rekonstrukce na polovinu měsíce srpna. Vzhledem k tomu, že jsme dotaci neobdrželi, budeme práci hradit z městského rozpočtu. Plaveckou sezonu to tedy neohrozí.“
Oprava v areálu je nutná, vyžádala si ji navíc hygiena. „Velký bazén se obloží novými kachličkami, opraví se také dětské brouzdaliště,“ upřesnil starosta Hanák. 
Termínem pro začátek rozsáhlé modernizace, která má celkem přijít na 8,3 milionu, je 1. září. V rámci stavebních úprav bude kromě nové povrchové úpravy bazénů ještě zajištěna statika ochozů, úpravy čekají také okolní plochy.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace