Dobrá zpráva: Bruslení na koleji zůstává stále za dvacku

Dobrá zpráva: Bruslení na koleji zůstává stále za dvacku
Foto: sal
Uherské Hradiště Zprávy 02 / 12 / 2019

I když je paní Zima ještě za horami, v Uherském Hradišti opět ožilo veřejné bruslení na nádvoří bývalé jezuitské koleje. Umělé kluziště zvedlo oponu v pátek 29. listopadu. Vstupné radnice nemění, zájemci zaplatí jen dvacku.
„Jedinou novinkou je, že jsme kluziště ve všední dny s výjimkou prázdnin vyhradili zdarma pro školy a školky. A rovněž jsme provedli generální údržbu umělé plochy, což zaručuje mnohem lepší zážitek z bruslení,“ prozradil Evžen Slavík, ředitel příspěvkové organizace Sportoviště města.
Otevírací doba je stejná jako u kavárny Café 21 v jezuitské koleji, která nabídne občerstvení a zajistí výběr vstupného. Od pondělí do soboty je kluziště k dispozici veřejnosti od 9 do 18 a v neděli od 9 do 16 hodin. O vánočních svátcích zůstane zavřeno 24. a 25. prosince a na Nový rok. „U „ledu“ vyroste stan, který poslouží k přezouvání do bruslí. Sociální zařízení najdou návštěvníci v areálu jezuitské koleje. O dohled nad bruslaři se postará pracovník města, který případně poskytne nezbytnou první pomoc,“ informoval Jan Pášma, mluvčí uherskohradišťské radnice.
Kluziště o rozměrech 20,6 x 10,6 metru je osvětlené, záměrem města je i jeho ozvučení. Vstupné je 20 korun, exkluzivní pronájem kluziště pak přijde na 400 korun na hodinu.

TOPlist