Dočkají se nových cest

Dočkají se nových cest
Foto: fab  /  Připravují rekonstrukci - Na ulici Obchodní snad díry brzy zmizí. Dojde i k výměně starých žulových kostek.
Uherský Brod Zprávy 13 / 03 / 2009

Na největším brodském sídliši opraví hlavní komunikace

Konečně se dočkají. Lidem z největšího brodského sídliště Pod Vinohrady se už dlouho nelíbil stav silnic či chodníků v této části města. Silnice vlnité se spoustou děr. Povrch převážně z dlažebních kostek. Staré chodníky a nedostatek parkovacích míst. Tyto nedostatky by měl odstranit připravovaný projekt rekonstrukce ulic Hlavní, Obchodní a Větrná, které schválilo brodské zastupitelstvo. Kromě výměny povrchu vozovek, budou v lokalitě také nové chodníky se zámkovou dlažbou a vznikne i několik parkovacích míst.
Jsou to nejstarší ulice na sídlišti Pod Vinohrady. Takže zastupitelstvo schválilo záměr připravit rekonstrukci těchto frekventovaných ulic, potvrdil místostarosta Uh. Brodu Pavel Josefík. Protože se bude jednat o značně finančně náročnou rekonstrukci, v řádech desítek milionů korun, město opravy rozdělí na tři části.
Jednotlivé ulice se budou rekonstruovat postupně, řekl Josefík. Ulice větrná je ve stavu, kdy dočasné opravy povrchu vozovky už nic neřeší. Časté opravování výtluků už není ekonomicky únosné, dodal Josefík. 850 metrů dlouhý úsek dostane nový povrch za 9,5 milionu korun. Součástí rekonstrukce této ulice, budou i parkovací místa. Když pominu katastrofální stav silnice na Větrné, tak druhým problémem jsou skutečně auta parkující na silnici. Velmi špatně se tudy projíždí. Jenže když lidé nemají kde parkovat tak je to těžké. Pokud rekonstrukce bude s nějakými místy pro auta počítat dopravě to jedině prospěje, myslí si řidič Frantíšek Chvíla z Uh. Brodu. Dalším problematickým úsekem je doposud ulice Hlavní. Na zdejší kostkované silnici donedávna parkovala auta podélně. To se změnilo umístěním zákazu zastavení. Průjezd ulicí je teď pro řidiče oproti dřívějšku opravdu značně komfortnější. Ale pro místní se hledání parkovácího místa stalo noční můrou. Když jsem tam jezdíval za babičkou také jsem parkoval na ulici jako ostatní, teď se to nesmí a zaparkovat tam odpoledne nebo večer je téměř nemožné. Pokud se tam připravuje rekonstrukce i chodníků, mohli by jej o kousek posunout a udělat tam parkovací pruh, myslí si další řidič Kamil. Rekonstrukce Hlavní bude spočívat v odstranění původních žulových kostek. Na silnici bude živičný kryt. úsek dlouhý 438m příjde na 9 milionů.
To jsem zvědavá zda poznáme rozdíl v hluku, když tu ty kostky nebudou. Sice jsou hlučnější, zase na nich jezdili řidiči pomaleji. Na novém je to bude lákat, myslí si důchodkyně Kateřina, která v ulici bydlí. Poslední z výčtu rekonstruovaných komunikací bude ulice Obchodní. Ta je také velmi frekventovaná, aby ne vždyť vede z centra města do centra celého sídliště. A stejně jak je hojně používaná tak je i hojně děravá. Tady se počítá s odfrézováním a výměnou povrchu. V místech kolem obvodního oddělení policie dojde také k odstránění stávajících žulových kostek.
Náklady na tyto dva úseky se budou pohybovat dvanácti milionů korun. Zatím však zastupitelstvo záměr jen schválilo. Lidé však doufají, že s realizací se nebude příliš otálet.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace