Dolní Němčí plánuje satelit pro 30 domů

Dolní Němčí plánuje satelit pro 30 domů
Foto: ara  /  V Polní ulici, která by měla sloužit jako příjezdová komunikace do nového satelitu, finišují práce na celkové rekonstrukci.
Dolní Němčí Zprávy 04 / 06 / 2015

Zatím jsou to jen plány, ale je třeba být připraven. Takovým heslem se řídí v Dolním Němčí, kde finišují s vybudováním přístupové cesty pro zatím fiktivní satelit s možná až třiceti rodinnými domy. Řeč je o rozšiřování ulice Polní na kraji obce ve směru na Hluk. Právě tato ulice by se v budoucnu měla stát hlavní přístupovou cestou k domkům v kopci nad ní. „Konkrétní plány ještě nemáme, ale zájem o rodinnou výstavbu je u nás trvale velký. Lokalita proto bude zahrnuta do pozemkových úprav. Až teprve potom budeme moci jednat s konkrétními vlastníky pozemků o výkupech parcel,“ přibližuje František Hajdůch, starosta Dolního Němčí.
Rozšíření ulice Polní je tak prvním viditelným krokem k satelitu, který by mohl začít vznikat snad do pěti let. „Oprava Polní, to je nutnost. Komunikace byla jednak úzká a na mnoha místech také poničená. Nyní už bude vyhovovat všem parametrům,“ potěšilo starostu Hajdůcha. Součástí prací bylo také přeložení melioračního kanálu. Obec platí práce z vlastních zdrojů, náklady si vyžádají přibližně 3,5 milionu korun. „V nejbližších dnech nás čeká finále, tedy nový asfalt a terénní úpravy,“ shrnul František Hajdůch.
K plánům, které v Dolním Němčí ještě nejsou na papíře, patří i vybudování nové průmyslové zóny. Ta by mohla vzniknout na zhruba sedmi hektarech naproti Baťovy továrny, tedy poblíž nyní rekonstruované ulice Polní. „V tomto případě ale jde skutečně jen o velmi neurčité plány na příští roky,“ upozornil už dřív František Hajdůch. I zde je podle starosty zájem už dnes. „Novou plochu by přivítali především místní živnostníci. Řada z nich potřebuje nové zázemí nebo rozšířit to současné. V areálu by mohl vzniknout třeba stavební dvůr a také skladové prostory.“

autor: JAROSLAV CHUDARA
TOPlist