Domorodci se bouří, pod okny jim parkují cizí

Domorodci se bouří, pod okny jim parkují cizí
Uherské Hradiště Zprávy 14 / 08 / 2009

Parkoviště v centru města zejí prázdnotou, řidiči si vyhlédli Starou Tenici a Mojmír

Zpoplatněné a předražené parkovné v centru Uherského Hradiště si vybírá další daň. Parkoviště na sídlišti Stará Tenice, Mojmír i v ulicích těsně za hranicí historického jádra praskají ve švech. Když jejich obyvatelé chtějí zaparkovat u domu, nepochodí. Najít volný „flek“ je stejné jako hledat jehlu v kupce sena. Radnice už proto situaci monitoruje.
Řidiče na parkoviště za hranice centra vyhnalo jediné - dvojnásobné ceny parkovného, které platí už čtvrtý měsíc. „Vždyť je to nehorázné, jezdím do Uh. Hradiště autem za prací a kdybych parkoval jako vždy na Zelném trhu, zaplatím denně tři stovky. Vydělával bych jen na parkovné. Autobus? Proč ne, ale od nás není ideální spoj. A tak parkuji ve Staré Tenici, odkud je to do centra jen pět minut,“ říká Michal Medvěd z Jankovic. A není zdaleka jediný, který zabírá parkovací místa „domorodcům“. Jemu podobných přibývá jako hub po dešti. „Nejhorší byla situace v červnu. Kdo přijel z práce třeba ve tři, měl smůlu. O prázdninách se situace trošku uklidnila, je čas dovolených, hodně lidí je na cestách. Ale v září začne všechno nanovo,“ obává se Marek Kubík.
Obyvatelé Staré Tenice se už dokonce obrátili s prosbou o pomoc na souseda Antonína Seďu, poslance a zastupitele města. „Každopádně s parkováním mají problém, což je odrazem parkovišť v centru, která dnes zejí prázdnotou. A nemyslím si, že lidé přestali jezdit autem, jen si prostě vyhlédli neplacená parkoviště v těsné blízkosti,“ je přesvědčený Seďa.
Když se o situaci zajímal redaktor DOBRÉHO DNE, radnice vyslala do terénu „zvěda“. A výsledek? „Průzkum obsazenosti parkovišť ve Staré Tenici a na sídlišti Mojmír (6. srpna - pozn. autora) ukázal, že v dopoledních ani odpoledních hodinách není jejich kapacita stoprocentně vyčerpána. A ani občané zásadní problém s parkováním v průběhu dne nemají, spíš večer, což už ale není ovlivněno zpoplatněním parkování v centru, ale rostoucím počtem automobilů místních,“ odpověděl Dušan Pavlíček, referent odboru dopravy uherskohradišťské radnice. „Průzkum v době prázdnin není relevantní, jelikož mnozí jsou na dovolených,“ nepovažuje monitoring za bernou minci Seďa, který přidal námět i pro městskou policii. „Třeba pomůže, když se zaměří na dodržování zákazu vjezdu, který neplatí pouze pro rezidenty,“ vzkazuje na služebnu.
Město však po jednom průzkumu problém nezamete pod koberec, i nadále situaci sleduje. „V září, po skončení prázdninového provozu, si na dopady zpoplatněného parkování v centru posvítí i nezávislá firma. A podle zjištěných závěrů nevylučuji, že přijdou nějaká opatření ke zlepšení případných negativních dopadů,“ poznamenal Pavlíček. PETR ČECH

autor: PETR ČECH
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace