Dřeviny zmizí, ale torzo Domu mládeže nejspíš zůstane

Dřeviny zmizí, ale torzo Domu mládeže nejspíš zůstane
Foto: ilustr., web
Uherské Hradiště Zprávy 01 / 10 / 2014

Majitel torza stavby Domu mládeže, které je léta nepřehlédnutelnou pihou na tváři Uherského Hradiště, se probudil z „hlubokého spánku“. Na radnici totiž leží jeho žádost o pokácení náletových dřevin v okolí panelového skeletu. Jestli se pustí i do stavební činnosti, to je však jako věštění z křišťálové koule...
„Už nejsem příliš optimistický, spíš jen vyčistí okolí, aby nepřišli o stavební povolení, které mají vydané na čtyři bytové domy. Ale uvidíme,“ říká Stanislav Blaha, místostarosta Uherského Hradiště, které má jinak naprosto svázané „ruce“.
Vlastníkem objektu na ulici 28. října je sice společnost Projekta Invest se sídlem v Brně, odkud je to na Slovácko coby kamenem dohodil, nicméně jednatel i společníci firmy jsou Italové. I když v žádosti o povolení kácení uvádějí jako důvod zajištění přehlednosti stavby určené k demolici, těšit se na odstranění ruiny je předčasné a možná i zbytečné. „Demolice objektu je součástí už vydaného stavebního povolení. Kdyby neprovedli určitou stavební činnost, tak o něj přijdou, proto možná přichází žádost o kácení dřevin,“ domnívá se Blaha.
Léta chátrající panelový skelet, který jako magnet přitahuje bezdomovce a zaměstnává městskou policii, tak nejspíš hned tak nezmizí... „I když na vlastníka vyvíjíme tlak, aby s neutěšeným stavem něco dělal, zatím jsme získali jen povolení pro zásah městské policie,“ posteskl si místostarosta.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace