Drslavice otevírají „dům sportu“

Drslavice otevírají „dům sportu“
Foto: ara  /  Poslední úpravy - V Drslavicích je už téměř vše připraveno na páteční slavnost, obec otevírá polyfunkční dům zasvěcený sportu.
Drslavice Zprávy 14 / 11 / 2013

Jestli k některé novostavbě padne průpovídka, že vyrostla jako z vody, pak jde o polyfunkční dům v Drslavicích. Zatímco na jaře ze země trčely jen základy, dnes je před otevřením stavba, kterou by si mohli oblíbit také lidé z okolí. Drslavice se po vzoru jiných obcí na Brodsku rozhodly vylepšit své hospodaření otevřením domu pro vyznavače sportu i milovníky kultury. Kolaudace se uskuteční možná už zítra. Tříměsíční zkušební doba začne se souhlasem Stavebního úřadu v Uherském Brodě v pátek 15. listopadu, o den později je na programu slavnostní otevření pro veřejnost. Moderátorem akce a současně průvodcem po novostavbě bude starosta Rostislav Mihel, který o vznik polyfunkčního domu dlouho usiloval. Součástí slavnostního dne je i požehnání farářem Zdeňkem Gerhardem Klimešem a menší občerstvení.
Novinka však nebyla zadarmo. A co stavba za vysoutěženou cenu 15,364 milionu, k níž je však třeba připočítat ještě vícepráce za 2,150 milionu korun, nabídne?
První ze dvou na sobě nezávislých částí je zasvěcena sportu. Prostorná hala s umělým povrchem má kurty na tenis, volejbal a nohejbal, hřiště na sálový fotbal, házenou a basket a dva kurty na badminton. Prvním „hráčem“ byl starosta. „Zrovna jsem byl na místě, když přivezli a pokládali povrch,“ řekl ke své desetiminutové tenisové hře Rostislav Mihel.
Ve druhé části budovy je restaurace. Celý komplex je vybaven také šatnami a sociálním zařízením. Obě části jsou odděleny také proto, že Drslavice na pořízení sportoviště čerpaly dotaci za 8 milionů korun.
Obec na správu objektu využívá už od začátku listopadu dvě zaměstnankyně, které doporučil úřad práce.
„Polyfunkční dům nebude ekonomicky zcela soběstačný. Lidi ale chceme motivovat jak cenou, tak nabídkou. Zájem o obsazení hřišť nás těší, všem dalším zájemcům rádi vyhovíme,“ shrnul Rostislav Mihel.

autor: JAROSLAV CHUDARA
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace