Dům pro seniory je na prodej

Dům pro seniory je na prodej
Foto: ara  /  Bývalý dům pro seniory v Uh. Ostrohu se možná změní v turistickou ubytovnu.
Uherský Ostroh Zprávy 28 / 09 / 2010

Vdechnou život opuštěné historické budově v centru Uh. Ostrohu turisté, manažeři, nebo snad zůstane dál prázdná? Dvoupodlažní dům v jižním křídle náměstí Svatého Ondřeje je po vystěhování důchodců, kteří svůj dočasný azyl skončili přesunem do zrekonstruovaného penzionu na opačném konci města, stále k pronájmu. Inzerát si podala samotná radnice, jež budovu získala od společnosti ŽPSV. „Prvním krokem je snaha dát budovu do pronájmu, tento záměr městská rada už dřív schválila. Pokud to nevyjde, můžeme tam zřídit ubytovnu, která tam už jednou byla. Jistá jednání s potenciálními zájemci vedeme, ale na stole konkrétní nabídka stále není,“ sdělil místostarosta Vlastimil Kuřimský.
Pokud radní s inzerátem uspějí, nájemník se může pustit do vlastní činnosti ještě letos na podzim. „Určitě se to dá rychle zrealizovat. Budově by někdo, jehož snahou je profitovat, jen prospěl. Věnoval by jí více zájmu a péče. Je ale také možné, že vše bude řešit v listopadu nové zastupitelstvo,“ podotkl místostarosta Kuřimský.
Varianta se znovuzřízením ubytovny je spojena s výdaji, na které současné zastupitelstvo nepamatovalo. Peníze nazbyt v ostrožské pokladně nejsou, správa ubytovny by si vyžádala i nového zaměstnance ve službách města. „Téměř jistě by se musel přijmout člověk, který by se o budovu staral, a to jsou jen náklady navíc,“ podotkl Kuřimský.
Pokud jde o stručnou historii budovy, ŽPSV ji městu nabídla k přednostnímu prodeji. Radnice ji pak ve spolupráci se zlínským hejtmanstvím uvnitř přestavěla. „Není tam žádný extra vysoký standard, třeba sociální zařízení jsou společná. Ale splnilo to účel jak pro krátkodobé využití domova, tak pro budoucí využití turistické ubytovny. Jako ubytovna dům fungoval necelé tři roky. A já předpokládám, že tak bude sloužit i dál,“ prohlásil už v květnu starosta Ostrohu Vlastimil Vaněk.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace