Exekuce svázala radnici ruce

Exekuce svázala radnici ruce
Foto: fab  /  Problémová ruina.
Uherský Brod Zprávy 06 / 01 / 2009

V nepříjemné situaci se na sklonku roku ocitla brodská radnice. Kvůli soudnímu sporu, který radnice vede o jeden z pozemků, byla na město uvalena exekuce. Město tak nemůže nakládat se svým majetkem, což vede ke zdržení v řadě oblastí. Mimo to, že si nikdo nemůže od města koupit žádný pozemek, je do vyřešení situace pozastaveno i čerpání některých finančních prostředků.
Radnice však věří, že je v právu, a očekává vyřešení této situace v nejbližší době. „Město má na katastrálním úřadě zablokovaný majetek prto, že se na úřad obrátili manželé Kočařovi, kteří jsou toho názoru, že město neodstranilo z jejich pozemku stavební suť, tak jak nařídil soud,“ vysvětlil starosta Uh. Brodu Ladislav Kryštof. S nastalou situací, která město omezovala v řadě činností, se radnice nehodlala smířit a odeslala návrh na zrušení exekuce. „Podle našeho mínění jsme se řídili nařízením soudu, a zablokování majetku je tak neopodstatněné,“ dodal Kryštof. V půli prosince dorazil na místo sporu i soudce z Uherského Hradiště, aby rozhodl o oprávněnosti uvalené exekuce.
„Výsledky zatím nevíme, protože soud má na rozhodnutí zákonné lhůty. Ovšem podle dění na místě samém předpokládáme, že soudce naši námitku uzná,“ doplnil Kryštof. Radnice by chtěla mít problém vyřešený do konce ledna. Manželé Kočařovi se již dříve nechali slyšet, že do uzavření případu nebudou věc komentovat.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace