Exit Game láká na pirátskou kajutu a laboratoř

Exit Game láká na pirátskou kajutu a laboratoř
Foto: ilustr. web, www.exitgameuh.cz
Uherské Hradiště Zprávy 02 / 02 / 2016

Uherské Hradiště má svou Exit Game. Stále populárnější úniková hra je jedinou na Uherskohradišťsku. Za jejím zrodem stojí Petr Pavlacký, čerstvý absolvent Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, který je zároveň i tvůrcem místností, do kterých se skupina dvou až pěti lidí nechává dobrovolně zavřít...
Cílem hry je vyřešení série hlavolamů, hádanek a záhad, které vedou k nalezení způsobu, jak z místnosti uniknout v časovém intervalu 60 minut. Klíčem k úspěchu je logické myšlení, vzájemná spolupráce a komunikace. „I když jsem právník, do podobných her jsem byl vždycky zapálený a myšlenka únikové hry mě okamžitě nadchla,“ svěřil se Pavlacký, kterému nápad nerozmluvila rodina a varováním pro něj nebyl ani první neúspěšný pokus zlínské Exit Game.
V Uherském Hradišti nakonec vybudoval hernu s perfektním zázemím, k dispozici má čtyři místnosti na Mariánském náměstí. „Na Exit Game mám svůj systém i kamery, takže všechno zvládám sám, což mi ušetří spoustu nákladů. Jelikož jsem nejdříve navštívil jiné únikové hry, vyvaroval jsem se spousty chyb. Od mechanických problémů se zámky, přes personální záležitosti a systém nápověď až po špatně koncipované úkoly,“ říká Pavlacký.
Exit Game v Uherském Hradišti nabízí dvě místnosti - pirátskou kajutu a laboratoř. Na hráče čekají hlavolamy, hádanky, šifry a dovednostní úkoly. „Pirátská kajuta je menší a méně náročná, její interiér je pirátský, je zde starožitný nábytek, námořnická síť i truhla s pokladem. Laboratoř je téměř dvojnásobně velká a náročnější, je v ní mikroskop, preparáty, zkumavky nebo kádinky s roztoky,“ prozradil Pavlacký. V obou místnostech je osm zámků, každý odemkne klíč nebo kód. K odtajnění kódu je přitom často zapotřebí více indicií. Kajutu už absolvovalo skoro sto týmů, nejlepší se dostal pod 30 minut. U laboratoře je zatím rekord 50 minut. „Týmy, které to v limitu nestihnou, nevyháním. Nechávám je pracovat dál, klidně i další půl hodiny. Ale snažím se místnosti dělat pro širokou veřejnost a průměrného hráče,“ zdůraznil majitel „adventuření naživo“.
Exit Game je určena pro každého, bez rozdílu věku. Rozvíjí myšlení a stmeluje kolektiv. A přitom není zapotřebí speciálních dovedností ani znalostí. „Vše jde vyřešit logicky. Hlavně je třeba být kreativní a podívat se na vše z více úhlů. I proto je to taky týmová hra. Víc hlav víc ví,“ usmívá se Pavlacký.
Podobná forma zábavy se zrodila v roce 2006 v Japonsku, v České republice měla premiéru před dvěma lety.

autor: PETR ČECH
TOPlist