Exstarosta bude obci vracet 40 tisíc

Exstarosta bude obci vracet 40 tisíc
Boršice Zprávy 09 / 12 / 2010

V Boršicích porušili zákon, bývalému starostovi proplatili dovolenou

Nový boršický starosta Roman Jílek se ještě ani pořádně nerozkoukal a už řeší problém, který zdědil po předchozí vládnoucí garnituře. Radní totiž v rozporu se zákonem o obcích přiklepli bývalému starostovi Petru Matouškovi proplacení nevyčerpané dovolené. Jejich pochybení odhalil finanční audit. Exstarosta tudíž musí peníze vrátit.
O proplacení dovolené radní rozhodli 1. září. „Už jako zastupiteli se mi proplacení dovolené nezdálo, ale neměl jsem šanci rozhodnutí rady zvrátit,“ říká Jílek. Zákon o obcích totiž hovoří jasně. Když uvolněný člen zastupitelstva nevyčerpá dovolenou před uplynutím doby uvolnění k výkonu veřejné funkce, poskytne mu ji uvolňující zaměstnavatel.
O kolik radní obecní pokladnu připravili? „Nezlobte se, ale to je interní záležitost. Částku bych si nechal pro sebe,“ odmítl vyřknout konkrétní číslo Jílek. DOBRÉMU DNI se však podařilo zjistit, že jde bezmála o čtyřicet tisíc korun. „Každopádně věřím, že všechno vyřešíme dohodou. Starostovi buď snížíme odchodné, nebo peníze prostě vrátí. Když ne, budeme je vymáhat právní cestou,“ zdůraznil boršický starosta. Kdyby se totiž peníze neobjevily na obecním účtě, při auditu by nastal problém.
Vyjádření bývalého starosty se redakci získat nepodařilo.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace