Fenky a potvory. Běžná oslovení v kroužcích DDM?

Fenky a potvory. Běžná oslovení v kroužcích DDM?
Foto: ilustr.
Uherský Brod Zprávy 27 / 09 / 2012

Kauza DDM Uherský Brod, v níž šlo kromě opakování konkurzu na místo ředitele také o zaměstnávání tří příbuzných bývalé šéfky Soni Kunčarové, bude mít možná dohru i na jednání městského zastupitelstva. Alespoň informativně by tam měla zaznít reakce Simony Vycudilíkové, jež zastupitele písemně upozornila na údajně velmi nevybíravé chování Ondřeje Kunčara, pedagoga volného času DDM. Syn exředitelky Soni Kunčarové letní aféru jako jediný „přežil“, jeho sestra i otec, které matka zaměstnávala, už v DDM skončili. Pokud se prokáže, že výhrady Simony Vycudilíkové a také dalších rodičů jsou oprávněné, pozice Ondřeje Kunčara bude vážně ohrožena. Kdo dostane případ na starost, jestli stále zastupující ředitel Zdeněk Moštěk, nebo Aleš Řezníček, který čeká po vyhraném konkurzu na jmenování, to zatím není jasné. Simona Vycudilíková už svojí patnáctileté dceři, která navštěvovala dramatický kroužek, další navštěvování DDM zakázala.
?Proč? „Dcera si hned na začátku stěžovala na nepříjemný křik pana Kunčara mladšího s tím, že se ho bojí, ale má pocit, že chtít to řešit je zbytečné, protože jde o syna paní ředitelky a navíc by s ním neměla v budoucnu tolik přijít do kontaktu, když daný kroužek nevede,“ píše zastupitelům Vycudilíková.  A pokračuje: „Hodně s dcerou hovoříme, takže jsem se od ní v průběhu školního roku často dozvídala o poměrech na DDM. Převážně v tom smyslu, že zaměstnanci se celkově chovají pěkně a vstřícně, avšak s výjimkou pana Kunčara. Ke konci roku byla dcera spolu s kamarádkou panem Kunčarem slovně napadena a vzhledem k tomu, že to bylo již podruhé, rozhodla jsem se situaci řešit jednak písemnou stížností u paní ředitelky, konzultací s rodiči a také dětmi, které kroužek navštěvovaly společně s dcerou.“
?Vycudilíková tvrdí, že v průběhu rozhovorů s dětmi vyšlo najevo, že Ondřej Kunčar dívky oslovuje jako „potvory a fenky“. „Neuvěřitelné oslovování patnáctiletých dívek „fenky“ bylo mimochodem naprosto běžnou věcí v daném kroužku, a to s vědomím pana Kunčara,“ sdělila Vycudilíková.
?„Pokud se týká stížnosti na to, že jsem křičel na děti, nejsem si vědom, že by k tomu došlo nicméně při jednání jsem se paní Simoně Vycudilíkové několikrát omluvil,“ reagoval Ondřej Kunčar. „Celou tuto kampaň vnímám jako útok a diskreditaci mé osoby a bývalého vedení DDM,“ dodal.
??Stížnost k rukám exředitelky Soni Kunčarové skončila tak, jak Vycudilíková údajně předpokládala. „Celé jednání bylo uzavřeno s tím, že pan Kunčar dostane zápis do karty a Niky Hauerlandová (bývalá vedoucí dramatického kroužku, pozn. autora) jako externí pracovník DDM pokárání. O tomto jsem však žádné písemné vyjádření nedostala,“ dodala stěžovatelka.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace