Firma už čáry přemalovala, chodce už nikdo neohrozí

Firma už čáry přemalovala, chodce už nikdo neohrozí
Foto: sal
Staré Město Zprávy 04 / 08 / 2016

Chaos na silnici ve Starém Městě je snad definitivně u konce. Stavební firma konečně přemalovala reklamované naváděcí pruhy na křižovatce ulice Východní se silnicí I/55 (u čerpací stanice Shell - pozn. autora), které si vyžádaly několik drobných ťukanců a kolizních situací.
Když se radnice pustila do rekonstrukce ulice Východní, která je frekventovanou spojnicí do obchodní zóny, netušila, co „třešnička na dortu“ způsobí. „Už chybí jen naváděcí pruhy, jako jsou na hlavní křižovatce v Uherském Hradišti, které zajistí bezpečnost dopravy,“ prohlásil začátkem července Josef Bazala, starosta Starého Města. Netušil, že právě pár bílých čar způsobí bouři nevole… „Kdo maloval vodící čáry, měl minimálně tři promile v krvi. Odbočoval jsem na Uherské Hradiště z pravého pruhu a měl jsem obrovské štěstí, že jsem nikoho nezabil. Skončil jsem totiž na chodníku! Jinak bych narazil do auta, najíždějícího z levého pruhu,“ kroutil hlavou Oldřich Dlouhý z Uherského Hradiště. Auta z levého jízdního pruhu totiž naváděcí pruhy posílaly do pravého jízdního pruhu, což místo bezpečné dopravy způsobilo totální chaos. „Bydlím kousek od křižovatky a ťukance jsou tam skoro denně. A to nemluvím o troubení,“ napsala v diskuzi na sociální síti Stanislava Hanáčková.
Radnice problém okamžitě řešila. „Je to totálně špatně a souhlasím, že se podle naváděcích pruhů nedalo jezdit. Město mělo jen z ostudy kabát a řidiči si oprávněně klepou na čelo. Ihned jsme práci reklamovali. Proč to neopravili okamžitě, nevím,“ reagoval Bazala, který už může od úterý klidně spát. Stavební firma totiž pruhy v nočních hodinách přemalovala a tentokrát správně. „Rekonstrukce silnice stála kolem čtyř milionů korun a až na to nešťastné značení odvedla firma slušnou práci. Až do přemalování pruhů jsme ale platbu pozdrželi,“ podotkl starosta.

TOPlist