Firma zrušila píchačky, což nahrává spekulacím s přesčasy

Firma zrušila píchačky, což nahrává spekulacím s přesčasy
Foto: ilustrační foto
Staré Město Zprávy 30 / 05 / 2015

Jedna z bývalých zaměstnankyň Albertu ve Starém Městě promluvila o poměrech v prodejně, ale jen pod podmínkou zachování anonymity. Její jméno však redakce DOBRÉHO DNE zná. Za největší zlo označila přístup manažera k zaměstnancům, špatnou organizaci práce a zrušení docházkových karet.
„Vedení prodejny nám jako na obrtlíku omílalo, že všechno děláme špatně, neumíme pracovat, proto byl Spar na prodej. A neštítí se ani vulgárních výrazů,“ svěřila se bývalá zaměstnankyně, která pod hlavičkou Intersparu pracovala několik let. Když se objevila zpráva, že jej „spolkne“ Albert, společně s dalšími zaměstnanci měla nemalé obavy. „Věděli jsme, jak to v Albertu chodí. Všichni dělají všechno a hlavně za méně peněz, třeba vedoucí v Albertu má třináct čtrnáct tisíc, ve Spáru měl ale dvacet tisíc korun. A podobné rozdíly jsou i u prodavaček,“ říká žena z Uherskohradišťska.
A obavy se podle ní potvrdily. Zatímco třeba dříve se pokladní staraly jen o markování zboží, v Albertu už mají svěřený i určitý úsek zboží. „Půlku směny má být na pokladně a druhou doplňovat zboží. Když je ale u pokladen fronta, k regálům se vůbec nedostane a musí to udělat ve vlastním volnu, což dříve bylo nemyslitelné,“ kroutí hlavou bývalá pracovnice, podle které Albert i proto zřejmě hned zkraje zrušil „píchačky“. „Když firma, která zaměstnává tolik lidí, nemá píchačky a manažer docházku dělá ručně, nahrává to jen spekulacím ohledně neprůkazných přesčasů. A když to zaměstnanec nepodepíše, může se sbalit. Ale někdo si nemůže dovolit být bez příjmu,“ pokračuje.
Zaměstnanci jsou tak logicky pod tlakem, o který mnozí nestojí. Desítky z nich proto raději zvolily cestu výpovědi, ukončení pracovního poměru dohodou nebo jsou dodnes na nemocenské. „Spousta na úřadě práce ani nebyla. Když si našli práci i ve výpovědní lhůtě, domluvili se na dohodě. Albert se jich rád zbaví, stále jim totiž dával najevo, že jsou přeplacení,“ říká žena, která je s některými zaměstnankyněmi stále v kontaktu.
V Intersparu podle ní pracovalo zhruba 100 zaměstnanců, Albert se však kvůli výpovědím údajně potýká s jejich nedostatkem. Ostatně na prodejně jsou nepřehlédnutelné letáky, že přijmou zaměstnance. „Slyšela jsem, že jim chybí až čtyřicet lidí, což má samozřejmě dopad na prodej. Lidí chodí méně a tržby klesají,“  uzavřela sondu do staroměstského Albertu.

autor: PETR ČECH
TOPlist