Golf u Moravy? Nad změnami územního plánu visí otazníky

Golf u Moravy? Nad změnami územního plánu visí otazníky
Foto: ara  /  Na golf do Ostrožské - Příznivci golfu si zatím užívají na hřišti v Ostrožské Nové Vsi. Jestli budou jezdit také do Veselí, o tom se má rozhodnout až v polovině příštího roku.
Veselí nad Moravou Zprávy 30 / 10 / 2013

Golf na pravém břehu Moravy? Proč? Plocha pro rekreaci u štěrkoviště? Proč? Solární elektrárnu u areálu železáren vyčlenit pro průmyslovou výrobu? Proč?
To jsou jen některé z připomínek k nové podobě územního plánu, který se ve Veselí nad Moravou netvoří nijak lehce. Vedení města už jeho návrh předložilo k vyjádření dotčeným orgánům a také obyvatelům. Veselané na něm našli celkem 34 míst, která jsou přinejmenším sporná.
„Většina připomínek od obyvatel města se týkala změn druhu ploch, které nejsou podle současného návrhu určeny pro výstavbu rodinných domů, na plochy, které naopak výstavbu umožňují,“ říká Petr Kolář, místostarosta Veselí. „Připomínky se týkaly například možnosti oplotit pozemky v plochách, kde v současnosti pozemky oplotit nelze.“
Pokud jde o výtky státní správy, ta nesouhlasí s vyčleněním plochy na golf, s navrženou změnou pro solární elektrárnu a se záměrem vybudovat oddechovou plochu u štěrkoviště.
„V této fázi prací na územním plánu však ještě nejde o rozhodnutí o konkrétní ploše, nýbrž o návrh, kterým se mají jednání s dotčenými orgány ubírat,“ upozorňuje místostarosta Petr Kolář. „Až poté, co se podaří nalézt shodné stanovisko s dotčenými orgány, bude výsledný návrh územního plánu předložen a detailně projednán s veřejností.“
Už dnes je jisté, že zastupitelé nový územní plán města letos neschválí. Předpokládá se, že konečná verze vznikne až v prvních měsících nadcházejícího roku a na program zastupitelstva se nedostane dříve než v červnu. „Je to pravděpodobné,“ potvrdil místostarosta Kolář.

autor: JAROSLAV CHUDARA
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace