Hasiči pomůžou kolegům na Slovensku

Hasiči pomůžou kolegům na Slovensku
Slavkov Zprávy 19 / 06 / 2009

O tom, že družba obcí není jen posezení u láhve něčeho dobrého, ale i reálná spolupráce a pomoc, by mohli nyní vyprávět dobrovolní hasiči ze Slavkova. Svým kolegům z partnerské obce Beckov totiž pomůžou zabezpečit požární ochranu této slovenské vesničky pod známým hradem.
Vše začalo pozváním slavkovských hasičů na závody do Horky nad Váhom. Slovo dalo slovo a chlapi se hned domluvili, jaká forma spolupráce bude pro obce přínosem.
„Naše jednotka požární ochrany na základě svolení starosty zapůjčila dobrovolným hasičům v Beckově vodní čerpadlo. Jejich už bylo nefunkční. Využít ho můžou jak na závodech, tak k zajištění požární ochrany Beckova,“ uvedl Zdenko Drobný, zástupce velitele jednotky hasičů ze Slavkova.
I přes tuto výpomoc však Slavkov pro boj s ohněm oslabený nebude.
„Od roku 2007 stále obnovujeme techniku naší jednotky, proto nám toto čerpadlo chybět nebude. Jsem rád, že jsme Beckovu v této pro obě obce velmi důležité oblasti krizového řízení mohli pomoci,“ prohlásil Petr Vladovič, starosta Slavkova.
Zapůjčením čerpadla však ochota pomáhat nekončí.
„Našim partnerům jsme připraveni také pomoci s opravou jejich techniky, případně se zapůjčením jakéhokoliv zařízení sloužícího pro požární ochranu obce,“ dodal ještě Jiří Šupina, hospodář dobrovolných hasičů ze Slavkova.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace