Havřičtí o potraviny nepřijdou, Jednotu vystřídá Večerka

Havřičtí o potraviny nepřijdou, Jednotu vystřídá Večerka
Foto: www.mapy.cz  /  COOP Jednota v Havřicích končí, štafetu převezme vietnamský podnikatel.
Havřice, Uherský Brod Zprávy 19 / 06 / 2022

Obavy obyvatel Havřic se rozplynuly, o jedinou prodejnu potravin nepřijdou. Cestování za nákupy do města je nečeká. I když už to vypadalo, že Jednotu vystřídají zahrádkářské potřeby, nakonec je všechno jinak. Štafetu převezme vietnamský podnikatel, který si otevře smíšené zboží.

„Když nám obchod zavřou, pro všechno pojedeme autobusem do Brodu. I pro mléko a pět rohlíků. A kolik toho asi tak v taškách odneseme?“ svěřil se redakci jeden z občanů Havřic.

Jednota je v místní části Uherského Brodu jediným obchodem. Její dny jsou však sečteně, aktuálně už probíhá výprodej zásob. „Hlavně starší lidé byli z informace, že potraviny nahradí zahrádkářské potřeby, hodně rozladění, těžko si dovedli představit nakupování ve městě. A tak jsem kontaktoval starostu, jestli to ještě nezkusí zvrátit,“ uvedl Patrik Kunčar, zastupitel a předseda osadního výboru Havřice.

I když Ferdinand Kubáník, starosta Uherského Brodu, vyvolal jednání s ředitelem společnosti, zdálo se, že s „křížkem po funuse“… „Snažil jsem se apelovat na potřeby lidí a zkušenosti s vietnamskými podnikateli, kteří jsou šikovní, pružní a navíc mají otevřené prakticky pořád. Jenže smlouva už byla nachystaná, těsně před podpisem, takže jsem odjížděl s tím, že potraviny skutečně vystřídají zahrádkářské potřeby,“ vylíčil Kubáník, podle kterého podnikatel vietnamské národnosti původně neměl na rozdíl od „konkurence“ zájem o pronájem celé prodejní plochy. Ale nakonec to dopadlo jinak. „Jen otevře obchod se smíšeným zbožím, takže vedle potravin se na pultu objeví drogerie nebo domácí potřeby. Lidé tak získají širší nabídku, což je jenom dobře. Smlouva už je podepsaná,“ poslal starosta dobrou zprávu do Havřic.

Jednota ukončí provoz 30. června, v červenci nový nájemce objektu počítá s drobnými stavebními úpravami a obchod otevře 1. srpna.

Tagy článku

TOPlist