Hledá se ředitelka školky

Hledá se ředitelka školky
Foto: ilustr. web
Uherský Brod Zprávy 07 / 12 / 2016

V Uherském Brodě řeší nezájem o místo nového ředitele nebo ředitelky mateřské školy na Mariánském náměstí prodloužením termínu na konkurs. Na první výzvu s termínem 27. října nezareagoval jediný zájemce, nyní se bude čekat do středy 28. prosince.
„Potvrdilo se, že pokud je vyhlášen konkurs na volnou administrativní pozici, tak se přihlásí i stovka zájemců. Naproti tomu o vedoucí pozice, kde nesete obrovskou zodpovědnost, zájem není,“ konstatoval starosta Patrik Kunčar. Školku po dohodě s městem povede do konce roku současná ředitelka Anna Kubišová. Důvod odchodu zkušené ředitelky je prostý, dosáhla důchodového věku.
I když do konce druhého vyhlášeného termínu ještě zbývá spousta času, město už má připraveny varianty pro případ, že se nástupce Anny Kubišové nenajde. S ohledem na fakt, že školka na Mariánském náměstí nepatří k největším, je v záloze několik řešení. Kromě nástupu pracovníka s dočasným pověřením pro výkon ředitelské funkce je ve hře například i sloučení dvou školek. „A jelikož školka stojí poblíž základní školy, vyloučeno není ani vzájemné spojení,“ podotkl starosta Patrik Kunčar.

TOPlist