Hluk otevřel kino v sokolovně

Hluk otevřel kino v sokolovně
Hluk Zprávy 03 / 09 / 2010

Po dvouměsíční plánované pauze se v Hluku znovu promítají filmy. A to i přesto, že budova sokolovny, která k tomu slouží, nemá kolaudaci jako kino.
„Městský rozhlas lidem oznámil, že se kino znovu otevírá. V sobotu jsme zahájili běžný provoz. Jako první byl na programu film Bez soucitu. Promítat budeme v září vždy o sobotách a nedělích. Vůbec nevím, v čem by měl být problém,“ diví se promítač filmů Jaromír Kupec. „Za šedesát let jsem tady potíže nezažil.“
Problém je v tom, že stavební úpravy, které by někdejší sokolovnu bez sociálních zařízení proměnily ve skutečný kinosál, v létě nezačaly. Hasiči, kteří měli proti znovuzprovoznění kina výhrady, mají zatím na stole pouze rekolaudační projekt…. „Přibývají však k němu další doklady, ten poslední minulý pátek ze stavebního úřadu. Náš kontrolní orgán proto využije zákonnou lhůtu třiceti dnů k tomu, aby se s případem seznámil. Momentálně je tak otázkou provozovatelů, jak se se situací vyrovnají. Pokud si jsou jisti, že mají vše v pořádku, že neporušili žádné předpisy ani normy, tak jde z naší strany při schválení jen o administrativní úkon,“ sdělil Ivo Mitáček, mluvčí krajských hasičů.
Kino v Hluku má sál pro 149 návštěvníků. „Promítáme pro rozdílný počet lidí. Někdy přijde méně zájemců, jindy více. V plánu jsou ale vždy i filmy pro děti, které bývají velkým lákadlem,“ poznamenal Jaromír Kupec. Za jediný problém, který sál odlišuje od ostatních v regionu, označil toalety. „U nás jsou pouze ty suché… A pokud jde o protipožární ochranu, v budově máme vše na svém místě. Žádný z hasicích přístrojů nám nechybí.“
Budova bývalé sokolovny TJ Spartak je od roku 2003 v majetku radnice. V souvislosti s nutnou rekolaudací se ve městě rozšířily zprávy o údajné snaze kino prodat. To ale místostarosta Antonín Kočí důrazně odmítl. „Není to pravda, zastupitelstvo to jednoznačně zamítlo,“ potvrdil. 

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace