Hodinový hotel pobuřuje, stojí nedaleko kostela!

Hodinový hotel pobuřuje, stojí nedaleko kostela!
Foto: sal  /  Zvenku nikdo nepozná, že se jedná o hodinový hotel. Jeho poloha však budí mezi starousedlíky emoce.
Babice Zprávy 17 / 08 / 2011

Obyvatelé Babic se bouří. Jen těžko rozdýchávají, že v sousedství kostela a mateřské školy otevřel brány VIP - 1 hour hotel & night club party. Jeho poloha je nešťastná i podle radních, ale nic nezmůžou. Jejich pravomoce jsou omezené. Majitelka se negativním hlasům diví, podnik totiž zvenku vypadá jako obyčejný rodinný dům, tudíž nijak nepohoršuje.
„A co se děje za jeho zdmi, místní věřící nemusí vůbec zajímat. Taky se nezajímám o to, co dělají ve svém soukromí,“ zdůraznila Renata Dostálková, majitelka hodinového hotelu v Babicích.
Jelikož před časem provozovala night club v Kunovicích, lidé si její podnikatelské aktivity už předem zaškatulkovali... „Nevím, proč nám to dělá. Léta s námi bydlí a pak si tu otevře doupě neřesti. A ještě vedle kostela a školky, obec to neměla vůbec povolit,“ zlobí se jedna z obyvatelek, která ale odmítla zveřejnit jméno. „Starousedlíci jsou znechucení, noční podnik se jim vůbec nelíbí, ale mladší generace to neřeší. Spíš se tomu jen smějí. Aspoň že dům působí obyčejně a nebliká neonovými světýlky do všech světových stran,“ říká další z místních Alexandr Bilík.
Hodinový hotel zaměstnává i babického starostu Miloslava Maňáska, jenž je stále častěji terčem „útoků“ spoluobčanů, kteří nechápou, že obec včas nezasáhla. „Oficiálně jde o ubytovnu, z praktického hlediska problém není, spíš z morálního. Ale na takový způsob podnikání je obec krátká, nemůže jej ani omezit, natož zrušit,“ říká Maňásek. I podle něj je však poloha podniku krajně nevhodná. „Lepší už si opravdu vybrat nemohli,“ krčí rameny starosta.
Školka i kostel jsou od VIP asi dvě stě metrů. „To opravdu neřeším. Na mém podniku není nic pohoršujícího, vždyť jde opravdu o hodinový hotel. Jen lidé z něj udělali něco jiného... Mimochodem do školky chodí i moje dcerka,“ říká Dostálková, která dům koupila v dražbě už před třemi lety. „Chtěla jsem ho zrekonstruovat a prodat, jenže kupce jsem více než rok hledala marně. A tak jsem se rozhodla domek využít k podnikání, rozhodně nešlo o původní záměr,“ vysvětluje Dostálková. V Babicích bydlí třicet let. Hlavně starší lidé si podle ní pletou pojem night club a hodinový hotel.
„V žádném případě nenabízím slečny pánům k pobavení. Jen pronajímám pokoje, ať už mileneckým nebo manželským párům, a taky jako priváty. A co se děje za dveřmi, mě opravdu nezajímá. Je to stejné jako v jiném hotelu, recepční se taky neptá, co budete v pokoji dělat,“ podotkla Dostálková. I přesto marně žádala radní, aby jí umožnili umístit poutače na sloupech veřejného osvětlení. „Že byli proti, mě vůbec nepřekvapilo. Samozřejmě zamítnutí žádosti nezdůvodnili, ale mně to bylo úplně jasné...“ reagovala majitelka podniku. „Rada hlasovala proti, to už by bylo moc,“ je přesvědčený starosta Maňásek.

autor: PETR ČECH
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace