Hospoda je opět zavřená, zájemci chybí

Hospoda je opět zavřená, zájemci chybí
Foto: Ilustrační foto  /  Pivo si už ve Starých Hutích nedáte...
Staré Hutě Zprávy 24 / 11 / 2017

Obyvatelé Starých Hutí jsou po šesti měsících opět bez obecní hospody! Její provoz ukončila i nespokojenost štamgastů s kvalitou piva, nového provozovatele zatím obec marně hledá. Do vypsaného výběrového řízení se totiž nikdo nepřihlásil…
„Když jsme v květnu získali novou paní hospodskou, spadl nám kámen ze srdce. Jenže dobrá nálada vydržela jen krátce. Lidé nebyli spokojeni s provozem hospody, občas jim nechutnalo pivo, ale hlavně je vytáčelo, že bez předchozího upozornění třeba na měsíc zavřela. Jen vyvěsila papír na dveře,“ vysvětlila ukončení nájemní smlouvy Sylvia Kočířová, starostka Starých Hutí. Kamenem úrazu podle ní rovněž bylo, že hospodská nebyla místní.
Obec se bez hostinského zařízení letos ocitla už podruhé. Začátkem ledna ji nechal na holičkách bývalý provozovatel, který ze dne na den ukončil nájemní smlouvu. „Uděláme maximum, aby hospoda zůstala prázdná co nejkratší dobu. Lidé její zavření nesou špatně, je to jediné místo, kde se mohou scházet. Její trvalé uzavření nepřipadá v úvahu,“ zdůraznila Kočířová. Jenže do výběrové řízení na pronájem se zatím nikdo nepřihlásil. „Kdybych mohla, tak si hospodu vezmu sama. Ale jsem natolik zaneprázdněná, že to není v mých silách,“ pokrčila rameny starostka, která dá šanci zájemcům o hospodskou činnost do konce listopadu. Vybavení je obecní, takže si stačí jen zajistit zboží. „Podmínky pronájmu? To záleží na domluvě, určitě jsme ale připraveni udělat nějaké ústupky. Naší prioritou je vrátit do hospody život,“ má jasno Kočířová.

TOPlist