Hradební se stále jezdí v protisměru, strážníci pokutují

Hradební se stále jezdí v protisměru, strážníci pokutují
Foto: sal  /  Takto se už v Hradební nejezdí.
Uherské Hradiště Zprávy 03 / 12 / 2013

Hradební ulice v Uherském Hradišti je pro řidiče zakletá. I když se už před více než rokem proměnila v jednosměrku, hříšníků neubývá. Dopravní značení týdně ignorují desítky šoférů, kteří trestu v podobě pokuty neuniknou. Ulici totiž monitoruje kamerový systém.
„Vjetí do jednosměrky je ve škále dopravních přestupků hned za projetím křižovatky na červenou. Jde o závažný prohřešek, u kterého je minimální pokuta tisíc korun,“ varuje řidiče Vlastimil Pauřík, velitel uherskoradišťské městské policie. „Značku jsem přehlédla, jela jsem po paměti. Docvaklo mi to, až když jsem uviděla pásy pro cyklisty na obou stranách silnice,“ uvedla jedna z přistižených řidiček.
Situace v Hradební je však podle strážníků velmi nebezpečná. Ulice je totiž úzká, není vhodná ani pro průjezd dvou vozidel, natož bok po boku s cyklisty. „Štěstí, že u vjezdu do ulice od Palackého náměstí je retardér, který řidiče zpomalí, jinak bychom možná počítali i zraněné,“ je přesvědčený Pauřík. Tvrzení, že hřešící řidiči jezdí po paměti, podle něj neobstojí. Většina z nich totiž nejsou místní.
„Třebaže zákaz vjezdu platí od loňského srpna, měsíčně stále řešíme desítky přestupků. Rekord je osmdesát za čtrnáct dní,“ kroutí hlavou Pauřík. Za ignorování zákazové dopravní značky si motoristé koledují o pokutu až do výše dvou tisíc korun. „Naší prioritou není plnit městskou pokladnu, ale bezpečnost chodců a cyklistů. I proto znovu apelujeme na řidiče, aby respektovali dopravní značení,“ zdůraznil velitel městských strážníků.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace