Hradiště vyhrálo plaveckou soutěž

Uherské Hradiště Zprávy 09 / 10 / 2012

Uherské Hradiště suverénně vyhrálo jedenadvacátý ročník Plavecké soutěže měst. V kategorii do 50 tisíc obyvatel nemělo žádnou konkurenci, když nasbíralo 7 990 bodů a uštědřilo druhé Chrudimi a třetí Orlové nevídaný debakl. Hradišťští totiž získali skoro dvakrát tolik bodů.
„Počtem zúčastněných jsme v celorepublikové soutěži dokonce převýšili i města nad padesát tisíc obyvatel,“ říká Květoslav Tichavský, starosta Uh. Hradiště, jehož barvy v soutěži hájilo 834 nadšenců. Druhou Chrudim přitom jen 331...
Soutěž byla tradičně určená převážně rekreačním plavcům všech věkových kategorií, plavci musí zdolat libovolným stylem stometrovou trať. Jednotlivé výkony se bodují podle tabulek přizpůsobených věku a pohlaví a pořadí měst následně určí součet bodů za 500 nejlepších časů. Nejrychlejšími byli Petr Kohout a Kateřina Šichová, nejstarším závodníkem pak osmdesátiletá Anna Petlánová.