Hřiště děti nepoznají, ve hře je i cukrárna

Hřiště děti nepoznají, ve hře je i cukrárna
Foto: Ilustrační foto: web  /  Obec s dotací v kapse opraví zastaralé dětské hřiště u sportovní haly.
Šumice Zprávy 14 / 06 / 2023

Dětské hřiště vedle sportovní haly v Šumicích už dávno neodpovídá moderním trendům, aktuálně jej zdobí jen dva herní prvky, které už navíc cosi pamatují. A tak není divu, že rodiče dětí si občas postesknou. Už se ale blýská na lepší časy. Obec totiž dosáhla na dotaci a v červenci povolá dělníky.

„Hřiště je opravdu ve špatném stavu, pro děti naprosto nedostačující. Jeho rekonstrukce se plánovala už před dvěma lety, ale pouze s dotací. Jenže jsme skončili pod čarou,“ připomněl Josef Podešť, starosta Šumic.

Z ministerstva pro místní rozvoj však nakonec k Olšavě dorazila dobrá zpráva, jejich žádost se loni vyšvihla mezi vyvolené. Obec tak vyhlásila výběrové řízení a o letních prázdninách čeká hřiště zemětřesení. „Děti jej nepoznají, těšit se můžou na specifické prolézací boule, klasické klouzačky, ale i další lanové a skákací prvky. O jejich bezpečnost se postará dopadová plocha z tartanu. Ještě počítáme s instalováním laviček, aby si maminky měly kde sednout, a oplocením celého hřiště,“ prozradil starosta, který nevyloučil, že do budoucna u hřiště vyroste ještě cukrárna. „Uvidíme, bylo by to pěkné. Ale obec nejdříve musí vykoupit nevyužívaný objekt, rozhodnutí je však na zastupitelstvu a případné dohodě s majitelem,“ naznačil Podešť.

Modernizace hřiště potrvá do konce září a přijde na 4 miliony korun. Polovinu pokryje ministerská dotace.

Tagy článku

TOPlist