Hřiště Ploťácko má i své správce. Rodiče dětí

Hřiště Ploťácko má i své správce. Rodiče dětí
Foto: ilustr., web
Vlčnov Zprávy 17 / 10 / 2013

Nové parkování v centru po patnáct aut, oba pavilony mateřinek zateplené, tartan jako nová plocha na dětském hřišti, opravená cesta ve směru na Dolní Němčí. I když je teprve polovina října, Vlčnov už „má letos splněno“. Poslední letošní akcí je listopadové otevření zrekonstruovaného Ploťácka, kde k současnému travnatému hřišti, které mohou využívat všechny generace, přibude ještě hřiště s několika herními prvky. Určeno bude pro ty nejmenší. A co je nejdůležitější, k jeho podobě zásadním způsobem přispěli rodiče.
„Jde o výjimku mezi ostatními dětskými hřišti. To na Ploťácku má vlastně i své správce v podobě rodičů, kteří se o prostory dlouhodobě starají, sami vymysleli jeho vylepšení a také se podíleli mnoha hodinami práce na jeho vybudování,“ těší starostu Jana Pijáčka. „V těchto dnech už je připravená konstrukce pro natažení sítí v místech pro míčové hry. Po několika debatách s maminkami jsme si určili hlavní změny.“
Na hřišti přibude nerezová skluzavka, lanová houpačka, mini lezecká stěna a lavičky pro rodiče. Hřiště vklíněné do prostoru mezi silnicí a potokem má nepravidelný rozměr. V šířce se pohybuje kolem deseti metrů, délka je zhruba třicet metrů. „Sousední herní plocha je větší a v zimě se bude znovu využívat jako kluziště pro bruslaře nebo plocha pro hokej. Rodiče tam pravidelně také organizují karneval na ledě. Je to zkrátka místo, kde to žije,“ podotkl Jan Pijáček.
Ve Vlčnově by chtěli ještě do zimy stihnout opravu komunikace v části Záhumní. „Není to velká plocha, snad se to povede,“ říká starosta, který nadcházející rok označuje za „rok místních komunikací“. „To bez nadsázky. Chceme opravit čtyři lokality. Konkrétně jde o ulice Starohorská, Kaunicova, Tyršova a Pod Dvorkem,“ plánuje Pijáček.

autor: JAROSLAV CHUDARA
TOPlist