Hřiště se zavírají příliš brzy!

Hřiště se zavírají příliš brzy!
Foto: fab  /  Problémem havřického hřiště (na snímku) je blízkost dráhy a drátů vysokého napětí.
Uherský Brod Zprávy 02 / 08 / 2010

Lidé v Uh. Brodě mají výhrady k otevírací době některých sportovišť

Brodská radnice nezapomíná při regeneraci sídlišť na dětská hřiště či plochy pro sportovní hry. Příznivce aktivního sportu těší i přibývající cyklostezky. Přesto trápí některá sportoviště několik neduhů a lidé se ptají, co s nimi bude.
„Je hezké, že rostou nová hřiště, ale jaký má například význam hřiště bez branek či košů, jako je třeba to pod Devadesátkou?“ ptá se Pavel Smuda. Podle místostarosty Pavla Josefíka je to dáno tím, že hřiště se rekonstruují postupně.
„Hřiště na sídlišti se opravují v etapách. Do druhé etapy letos vstupují opravy hřišť na Větrné a Hlavní. V první etapě jsme kompletně dokončili dětský areál na Šaripově ulici. Je to dáno i tím, jak jsme úspěšní v žádostech o dotace,“ vysvětlil místostarosta.
Městským sportovištěm je i stadion Lapač. Ten slouží i k volnému sportování občanů. Někteří však upozorňují, že i zde by se mohla trochu upravit například otvírací doba.
„Chtěl jsem si jít zaběhat na ovál, ale protože jsou pořád taková horka, šel jsem až po devatenácté hodině. V létě se to podle mě ani dřív nedá. Jenže už po půl osmé začal správce upozorňovat, že bude zavírat. Zdá se mi to v létě brzy,“ uvedl Martin Pěnička. Podle něj by nebylo od věci alespoň v červnu a červenci nechat otevřené do devíti hodin. „Lapač dříve provozovalo město se stejnou otvírací dobou jako nyní. My jsme tuto dobu převzali a vidím ji jako smysluplnou a dvanáct hodin denně považuji za dostačující,“ vysvětlil Vlastimil Šmíd, ředitel uherskobrodských sportovišť. Ten však zároveň připustil, že v parnech minulých dnů nebylo sportování zrovna jednoduché.
„Souhlasím, že teploty, které panovaly, nejsou příliš vhodné pro sportování, ale tyto teploty jsou zatím výjimečné. Doposud, pokud bylo léto průměrné, nebyl důvod provozní dobu prodlužovat. Navíc od půlky prázdnin není již stejně kolem 21. hodiny dostatečné světlo,“ doplnil Šmíd s tím, že ani z veřejnosti na ředitelství dosud žádná výtka na provozní dobu nepřišla.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace