Jadran v Pitíně dostal nejvyšší známku

Jadran v Pitíně dostal nejvyšší známku
Foto: ara  /  Marcela Berčíková, ředitelka sportovního areálu Niva v Pitíně
Pitín Zprávy 21 / 07 / 2015

Nejen průzračnou vodou jako Jadran, ale také vůbec nejčistší vodou ze všech v regionu se mohou pochlubit na koupališti v Pitíně. Bazén s brouzdalištěm je na žebříčku nejkvalitnější vody, který krajská hygiena pravidelně vydává, na prvním místě. „Samozřejmě že nás to těší. Je to ta nejlepší vizitka,“ říká Marcela Berčíková, ředitelka sportovního areálu Niva, pod jehož křídla koupaliště patří.
Evropská stopa, areál je v provozu od 1. července 2012 a vznikl za podpory unijních peněz, je tady nepřehlédnutelná. Když vás přestane plavání a slunění bavit, k dispozici máte hřiště na beachvolejbal, basket, hokejbal, tenisový kurt a plochu s tenisovou zdí pro začátečníky. V sousedství areálu je fotbalový stadion, Niva nabízí také ubytování v pěti pokojích s devatenácti lůžky. V zimě je pak k dispozici sportovní přetlaková multifunkční hala. Zkrátka, něco podobného byste v malé obci nečekali.
„Místní lidé si nás oblíbili, ale stále víc jich jezdí z okolí,“ říká Marcela Berčíková.
O pohodu na koupališti se stará sedmičlenný tým. Kromě ředitelky a správcové jsou to dva brigádníci a tři plavčíci. Bazén i brouzdaliště mají vyhřívanou vodu.
„Nedivte se, klientela je zhýčkaná termály a my se tomu musíme přizpůsobit,“ říká Marcela Berčíková. „Když vodu napouštíme, mívá osmnáct stupňů. My ji vyhříváme i v létě na 26 až 27 stupňů Celsia.“
Pitínské koupaliště nepatří k největším, jeho rozměry jsou jen 18 x 8 metrů. Hloubka 150 centimetrů je na všech místech stejná. Přesto si na nezájem nemůže stěžovat. Naopak.
Rekordem letošního roku je 305 návštěvníků, kteří si k vodě našli cestu předminulý víkend. „Ale celkový rekord ještě odolává. Když jsme začínali, jednou k nám přišlo 350 lidí. Uvidíme, jak to bude letos. Jestli dobré počasí vydrží, kdoví...,“ poznamenala Marcela Berčíková.
Pitínské koupaliště je oblíbené také proto, že celý areál je v létě otevřen téměř bez omezení. „Jsme flexibilní a dokážeme se přizpůsobit po telefonní domluvě přání návštěvníků. Dá se říct, že otevíráme i zavíráme podle zájmu. Nikdo vás odsud nevyžene, což lidem vyhovuje. Zaplavat si dokonce můžete přijít také mimo provozní dobu. Je to možné také proto, že mám za sebou záchranářský kurz,“ usmívá se ředitelka Marcela Berčíková.

autor: JAROSLAV CHUDARA
TOPlist