Jamu odbahní a zpevní břehy

Jamu odbahní a zpevní břehy
Foto: Aleš Korvas  /  Starosta Kamil Psotka u vodní nádrže Jama.
Staré Město Zprávy 10 / 08 / 2021

Vodní nádrž Jama ve Starém Městě, která slouží už mnoho let jako stabilizační prvek pro odvod vody z melioračních kanálů, je v neutěšeném stavu! Je zanesená a její břehy se pozvolna bortí. Radnice tak sáhne do pokladny a za tři miliony korun problémy zlikviduje.

Vodní nádrž je vedle přírodního koupaliště na Loukách, míří do ní voda z odvodňovacích kanálů a částečně také z nové průmyslové zóny, která dále teče až do Baťova kanálu. Léta však nebyla čištěna, takže je značně zanesená a navíc se bortí okolní břehy. „Vodní nádrž je vyhloubena pouze s částečným zpevněním břehů, což se projevuje na technickém stavu. Postupem času došlo a nadále dochází k částečnému zborcení břehů, které již na dně tvoří značnou vrstvu bahna,“ potvrdil Kamil Psotka, starosta Starého Města s tím, že Jamu město pronajímá zájemcům k rybaření.

Odtěžení nánosu bahna ze dna, mírní prohloubení, vyčištění a zpevnění břehů kameny je hlavním cílem chystaných úprav. Z rozpočtu odtečou zhruba tři miliony korun, s realizací radnice počítá na přelomu podzimu a zimy. „Jelikož se jedná o vodní nádrž s neustálým přítokem a odtokem, musíme počkat až na zimní měsíce, kdy dojde k zamrznutí,“ vysvětlil Psotka.

Tagy článku

TOPlist