Jde ve stopách otce, jen o kus dál

Jde ve stopách otce, jen o kus dál
Foto: ceh  /  Nováček - Starosta Stříbnic může při práci v úřadě využít rady otce, který dvanáct let starostoval v Boršicích.
Stříbrnice Zprávy 08 / 01 / 2011

I když je v komunální politice „zelenáčem“, proti kolegům má jistou výhodu. Jeho otec dvanáct let vládl Boršicím, takže je pro něj bezednou studnou zkušeností. Šestatřicetiletý Petr Matoušek, jenž usedl do křesla starosty ve Stříbrnicích, tak převzal po tátovi pomyslnou štafetu, byť o tři kilometry dál...
„O kandidatuře na starostu jsme se několikrát bavili, ale po vlastní zkušenosti v Boršicích, kde mu za dvanáct let v čele obce poděkovali vskutku svérázně, mě nakonec od starostování odrazoval. Nechtěl, abych do toho šel,“ přiznává Petr Matoušek, který však na tátovo doporučení nedal a stal se prvním mužem Stříbrnic. „Obec mi už od malička přirostla k srdci. Vždycky jsem se snažil být prospěšný, pořádal kulturní akce a chtěl, aby vzkvétala. To byl ostatně důvod, proč jsem šel do komunálních voleb,“ říká nový stříbrnický starosta.
„Jakousi představu jsem o práci měl a zatím se naplňuje. Starostování jsou jen starosti. Ale chci být prospěšný, žít s obcí. Rodina mi fandí a podporuje mě,“ těší Matouška, který v kanceláři vystřídal Františka Píšťka. Na nože ale rozhodně nejsou. Spíš naopak... „Jelikož v zastupitelstvu „přežil“ volby jako jediný, tak nás trochu řídí. Ukazuje nám cestu,“ přikyvuje Matoušek.
Ve stopách  předchůdce ale jistě nepůjde. Minimálně ve dvou případech se jejich názory rozcházejí. A to v otázce odkupu chátrající staré hospody a výstavby cyklostezky Boršice - Stříbrnice - Medlovice. „Bývalý zájezdní hostinec je aktuálně majetkem Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, který jej nabídl v dražbě za vyvolávací cenu 160 tisíc korun, ale bezúspěšně. Určitě se pokusíme jej získat. A cyklostezka je důležitá vzhledem k bezpečnosti chodců i cyklistů,“ vysvětlil starosta, který aktuálně řeší problém s prasklým vodovodem. „Ale to je maličkost. Čekají nás důležitější a zásadnější věci. Jako první přijde na řadu kolizní místo chodců s auty v zúženém profilu silnice,“ zdůraznil rodák ze Stříbrnic, který se v šesti letech s rodiči stěhoval do sousedních Boršic, aby se v roce 2004 do rodné vísky vrátil a postavil si dům u kapličky. „Odjakživa jsem Stříbrňák, tady jsem doma,“ prohlašuje.
?Jestli pokoří dvanáctiletou tátovu kariéru, to po třech týdnech v nové funkci ještě netuší. „Asi těžko. Ještě je příliš brzy dělat si nějaké vyhlídky, za čtyři roky budeme moudřejší,“ uzavírá s nesmělým úsměvem pokračovatel známého jména v „rodině“ starostů.

autor: PETR ČECH
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace