Je po výlovu, ryby putovaly na stůl i do mrazáků

Je po výlovu, ryby putovaly na stůl i do mrazáků
Foto: FRANTIŠEK BLAHA
Pašovice, Prakšice Zprávy 19 / 11 / 2019

Rybáři z Prakšic a Pašovic mají za sebou úspěšný výlov rybníka H2. „Vytáhli jsme na sedm metráků ryb, jako obvykle nejvíc kaprů, amurů a tolstolobiků,“ sdělil Josef Gajdůšek, předseda Rybníkářství Holomňa.
Rybáři jako každoročně nabízeli čerstvé ryby nejen k prodeji, ale i přímo na stůl. Zatímco dřinu s plnými sítěmi si odbyli u rybníka, občerstvení s posezením pak nabízeli u Dobřínského potoka. „Je u nás tradicí, že lidem podáváme i čerstvě upravené ryby, děláme je samozřejmě i na grilu,“ poznamenal Gajdůšek.
Mezi návštěvníky, výlovy navštěvují pravidelně desítky lidí z obou sousedních obcí, byl i prakšický starosta Josef Hefka. „Výlovy jsou parádní akce, které zajímají malé i velké. Já jsem tentokrát dorazil později, ale s prázdnou jsem neodešel. Koupil jsem si ryby už na vánoční svátky, do mrazáku putoval amur,“ usmál se starosta Hefka. Ryby na vánoční stůl si v předstihu koupil také Hefkův protějšek z Pašovic Vlastimil Řezníček. „Výlov jsem si nenechal ujít a domů jsem si přinesl dva krásné, tříkilové kapry,“ řekl starosta.

TOPlist